Strona główna
Dzień Rodziny
- 05.06.2019
W dniu 4 czerwca w godzinach popołudniowych odbył sie w naszej szkole doroczny Dzień Rodziny. Całość rozpoczęła się akademią dla Rodziców przygotowaną przez przedszkolaków z ich wychowawcami. Później wszyscy zebraliśmy się na placu szkolnym, gdzie zorganizowane zostały zabawy z animatorką dla młodszych dzieci oraz rozgrywki sportowe dla starszych uczniów i rodziców. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich zebranych kiełbaskę z grilla oraz lody.
Serdecznie dziękujemy Sponsorom a także wszystkim, którzy przyczynili sie do pięknej i sprawnej organizacji tego święta.
Wycieczka do Nowego Wiśnicza
- 30.05.2019
29 maja uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Nowego Wiśnicza. Swoją przygodę w tym miejscu rozpoczęli od wirtualnego zwiedzania zamku w czasach jego świetności za pomocą okularów VR. Było to niesamowite doświadczenie i podróż w czasie. Dzięki takiej wirtualnej wycieczce uczniowie doskonale rozpoznawali funkcje pomieszczeń podczas zwiedzania zamku, co było kolejnym punktem programu. Pani przewodnik oprowadzała dzieci po zamku opowiadając o każdym pomieszczedniu jego funkcję i ciekawostki związane z tym pomieszczeniem. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się m.in. ile dni trwał najdłuższy bal, jak pewna dama pozbywała się oponentów politycznych, dlaczego cukier trzymano pod kluczem i skąd wzięło się powiedzenie "siedzieć na szarym końcu".
Następnie uczniowie udali się na warsztaty alchemiczne, gdzie mieszając tajemnicze składniki wyprodukowali perfumy, które mogli zabrać do domu na pamiątkę. Po krótkim czasie wolnym przeznaczonym na gorącą czekoladę uczestnicy zostali podzieleni na 4 drużyny i wzięli udział w turnieju łuczniczym. Kilka prób i strzelali niczym zawodowcy, a w szczególności dziewczęta!
Po zakupie pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękujemy pani Agnieszcze za towarzyszenie i pomoc w opiece nad uczniami. To był niesamowity dzień!
6
Procedury bezpieczeństwa i ważne oraz przydatne telefony
- 28.05.2019
Wyjazd na musical profilaktyczny
- 23.05.2019
W dniu 22 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na musical profilaktyczny pt. "Mikołajek- zderzenie dwóch światów". Przedstawienie opowiadało o znanym dzieciom bohaterze Mikołajku, który uwielbia czytać rozmaite historie, grać w piłkę, bawić się i spędzać czas z kolegami, z którymi, chociaż często się kłóci, to jednak przeżywa niezapomniane przygody i historie. Drugi, z kolei, to świat młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od INTERNETU, traci poczucie rzeczywistości, a co najważniejsze aktywność społeczną, rezygnując z bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami oraz zaniedbując relacje z rodziną i bliskimi. Musical bardzo podobał się uczniom. Aktorzy teatru muzycznego Forte przygotowali przedstawienie na najwyższym poziomie począwszy od gry aktorskiej, śpiewu, tańca a na scenografii i kostiumach skończywszy.
Wybraliśmy się niecodziennym środkiem transporu- pociągiem, co było nowym i ciekawym doświadczeniem dla dzieci. Wolny czas zagospodarowaliśmy na spacer po Rynku, gdzie młodsi uczniowie sprawdzali obecność echa w studni, starsi chętnie pozowali do zdjęć z posągiem Tadeusza Nalepy, rzeszowskiego muzyka bluesowego, znajdującego się na ul. 3 Maja.
Dziękujemy pani Annie i pani Agnieszcze za pomoc w opiece nad tak liczną grupą uczniów.
autor: S. Przybyło
„Wesoła nam się zjawiła dzisiaj nowina, Dobra godzina: Panna Syna porodziła, I we żłobie położyła Boskiego Syna. Anioł najprzód o północy to nam zwiastował, Gdy wyśpiewował: chwała Bogu w wysokości, Pokój ludziom na nizkości: tak się radował. zapraszał bardzo mile do Pana tego, Narodzonego. Byśmy czemprędzej biegali I z radością przywitali: Króla nowego.” Zdrowych, radosnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym, 2019 Roku życzy społeczność Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni.
- 20.12.2018
Wiejskie obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.
- 02.12.2018
- 2
W dniu 11 listopada o godz. 15.00 w naszym kościele parafialnym p.w. świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Weryni, odbyły się wiejskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po Mszy Świętej ofiarowanej w intencji Ojczyzny, uroczystą akademię przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni pod okiem pedagogów: Bożeny Salach i Grzegorza Zywera oraz schola parafialna pod kierownictwem Sylwii
i Grzegorz Starców. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej
w Weryni, Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni, Szkoły Podstawowej im. kpt Józefa Batorego w Weryni oraz parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Weryni, którym serdecznie dziękujemy za obecność podczas uroczystości. Dziękujemy także licznie zgromadzonym mieszkańcom wsi za wspólną modlitwę za nasz kraj.
100-lecie Niepodległości! Obchody szkolne.
- 02.12.2018
Uroczystości 100-lecia odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni.
9 listopada 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej Szkole odbyła się patriotyczna uroczystość.
Przygotowana została przez grupę starszą z oddziału przedszkolnego, dołączyła do nas również grupa młodsza w ramach innowacji pedagogicznej „Mały miś w świecie wielkiej literatury, 100 lecie odzyskania niepodległości - pokaż radość, Przedszkolaku”.
Do uroczystości przygotowywaliśmy się już od początku października poznając historię Polski, jej symbole, legendy, ważne miejsca, ucząc się Hymnu, tańca narodowego itp.
Oprócz występu ważne dla nas było również to, jak będziemy na uroczystości wyglądać.
Tu z pomocą przyszły mamy z Komitetu Rodzicielskiego. Postarały się o piękne czerwone spódniczki dla dziewczynek z obydwu grup, jedna z mam uszyła szarfy dla chłopców. Nauczycielki przygotowały dekoracje
Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak dzieci przedszkolne podołają tak ważnemu zadaniu, jakim jest świętowanie Niepodległości. To była trudna i poważna sprawa.
Szukaliśmy słów, którymi wypowiemy to, co najważniejsze. Jednocześnie starając się o to, aby były dla wszystkich zrozumiałe i oddawały powagę sytuacji.
Wreszcie nadeszła chwila kiedy przed całą społecznością szkolną, rodzicami na sali gimnastycznej, odświętnie ubrani, zaprezentowaliśmy przygotowany program.
Udało nam się znaleźć piosenkę, która w prosty sposób przedstawiła całą istotę wydarzenia
Co to jest niepodległość?
Kiedyś Rosja, Austria i Prusy
na Polskę mieli chytre zakusy.
Niestety w końcu im się udało
i zagrabili Polskę całą.Przez długie 123 lata
nie było nas na mapie świata.
I jak to czasem mówią dorośli
wtedy nie było niepodległości.Ref. Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
to polski dom, polska szkoła.
Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno.Zaraz po I wojnie światowej
powstały piękne mapy już nowe.
Tak właśnie nasza historia biegła
że Polska dzisiaj jest niepodległa.Ref. Co to jest niepodległość…
Jedenasty listopada 1918
Zapamiętamy już na zawsze.Ref. Co to jest niepodległość...
Były poruszające wiersze o naszej kochanej Ojczyźnie w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich:
Polska, to nasze miejsce na ziemi,
Tutaj od wieków wszyscy żyjemy,
Tutaj tańczymy, tu śpiewamy,
Tu uśmiechamy się do mamy.
Minął na szczęście czas niespokojny,
Strasznych zaborów, okrutnej wojny,
Sto lat jesteśmy wolnym krajem,
Polska życzenia dziś dostaje.
Polska ma dzisiaj urodziny
Zaraz życzenia jej złożymy
A ja tak sobie myślę od rana
Czym ta Ojczyzna jest dzisiaj dla nas?
Może to spokój, co mieszka w domu?
I czułe słówko szepnięte komuś?
Wspólne śniadanie i rozmowa
I konfitura truskawkowa.
I babci cicha kołysanka
I miś pluszowy i skakanka
I górski szczyt i leśna ścieżka
Ulica- ta przy której mieszkam
Książka na półce i kolega
To wszystko, czego w życiu trzeba.
I stare zdjęcia i wspomnienia
To, co już było i co się zmienia
Piękne obrazy, muzyki dźwięki
Wesołe tańce i piosenki.
I opowieści prześliczne takie
I radość, że jest się Polakiem.
Czego życzymy jej w tej chwili?
Żeby Polacy się lubili,
Żeby o Polskę zawsze dbali,
Żeby się nigdy nie spierali
I nikt nikogo nie oszukiwał
Żeby Ojczyzna była szczęśliwa.
Piosenka o pięknych miejscach w Polsce
„Polska kraina”
oraz wiersz „Ojczyzna” zaprezentowany przez dzieci 3 i 4 letnie.
O godzinie 11.11 wzięliśmy udział w biciu rekordu dla Niepodległej w śpiewaniu Hymnu Narodowego ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz ze wszystkimi osobami znajdującymi się na sali.
Po hymnie zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych
Pierwsza brygada
Przybyli ułani
Wojenko, wojenko
Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem „Polonez” , który poprowadził nasz pan dyrektor Grzegorz Starzec wraz z panią Danutą Żądło – wychowawczynią grupy starszej.
Dziękujemy za możliwość zaprezentowania się przedszkolaków, podczas tak ważnego Święta - było to dla nas wszystkich bardzo wzruszające przeżycie.