Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej
- 13.10.2024
11 października 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. To święto wszystkich ludzi związanych z oświatą i pracą w szkole czy przedszkolu. W tym dniu dzieci i młodzież naszej szkoły wspaniale wystąpiły przed zgromadzoną publicznością, prezentując tematyczne piosenki, wiersze i przedstawienie.
Dyrektor szkoły wspomniał, że nauczyciel, to ważny zawód i misja. Każdy z ludzi ma swojego nauczyciela, który prowadzi go przez drogi życia i dzięki nauczaniu osiągamy różnorodne życiowe sukcesy.
Z życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły pospieszył Samorząd Szkolny oraz Rada Rodziców. Były kwiaty, dyplomy i słodki poczęstunek.
Ten dzień to również okazja do przekazania nagród dyrektora zarówno w dziedzinie nauczania i wychowania, jak również w zakresie administracyjno-gospodarczym. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim naszym Nauczycielom i Pracownikom składamy serdeczne życzenia!
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość: dzieciom i młodzieży za piękne występy pod okiem swoich pedagogów, Rodzicom za pamięć, życzenia i wspaniałe ciasto, Samorządowi Szkolnemu za dyplomy i kwiaty.
27Do naszej szkoły wpłynęły życzenia w formie listów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
Konkurs „Ja i moje emocje” promujący zwrócenie uwagi na psychikę dzieci
- 10.10.2024
10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Obchodzony od 1992 roku został zapoczątkowany przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, która już wtedy zauważyła, że wiele czynników, które nas otaczają wpływa na pogarszanie się dobrostanu psychicznego ludzkości. Codzienny stres, dynamiczne tempo życia, brak czasu dla siebie i innych, brak czasu na odpoczynek i wyciszenie od nadmiernych bodźców sprzyjają pojawieniu się zaburzeń w strefie emocjonalnej i psychicznej.
Obecnie depresja stanowi czwartą spośród najczęściej występujących chorób, a prognozuje się, że pod koniec bieżącej dekady zajmie pierwsze miejsce. Niepokojącym trendem jest rosnący problem kłopotów ze zdrowiem psychicznym w gronie osób młodych. Skala problemu zobowiązuje nas wszystkich do troski o psychikę – swoją i młodszych pokoleń.
W Szkole Podstawowej im. kpt Józefa Batorego w Weryni z tej okazji odbyło się wyróżnienie uczniów i rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Ja i moje emocje”. Konkurs został zorganizowany przez psychologa szkolnego, Magdalenę Szpyt i pedagog specjalny Sylwię Kosiorowską. Główne cele konkursu to: zwrócenie uwagi przez dzieci na emocje jako ważny składnik codzienności, rozwijanie talentów plastycznych, wspieranie aktywnych, twórczych postaw dzieci i dbanie o ich całościowy rozwój. Niemal z każdej klasy, począwszy od zerówki, napłynęły ciekawe prace, niektóre naprawdę pracochłonne. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez szkołę. Nagrody na apelu rozdał dyrektor Grzegorz Starzec.
W konkursie brali udział: Emilia Skiba, Krystian Starzec, Aleksandra Hutta, Karol Turbak, Jakub Hutta, Wojciech Rumak, Dorota Kubiś, Klaudia Lenart.
Złożone prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a następnie ozdobią gabinet nauczycieli specjalistów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych aktywnościach!
4
Samorząd Szkolny już działa!
- 10.10.2024
Po przeprowadzonych wyborach i podliczeniu głosów uczniów, wybrano nowy skład Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Zuzanna Dypa (kl. VII), zastępcą – Nicole Koń (kl. VI), a skarbnikiem – Julia Nowak (kl. VIII).
Zarząd Samorządu zaprosił do współpracy wszystkich uczniów. Obecnie chęć wsparcia działań SU zadeklarowało 15 osób, które podzieliły się na sekcje robocze. Dotychczas odbyły się dwa spotkania młodzieży: 2 i 9 października, podczas których: ustalono składkę uczniowską oraz zaplanowano najbliższe zadania samorządu.
Samorząd zdążył już wykazać się aktywnością: w środę, 9 października zaplanował dzień „na żółto” w związku z Dniem Uśmiechu. Każdy kto tego dnia ubrał się w żółty kolor, miał gwarancję, że nauczyciele nie będą go pytać.
Młodzież włączyła się także w obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego wykonując okolicznościową gazetkę na dolnym korytarzu szkolnym i rozdając wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły wskazówki z zakresu pierwszej pomocy psychologicznej.
Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów
- 10.10.2024
8 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się, niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie. W przygotowanym przez siebie występie zaprosili społeczność szkolną do podróży pociągiem. Na poszczególnych stacjach opowiedzieli zebranym o tym, co ciekawego czeka dzieci w pierwszej klasie, o nowych przedmiotach szkolnych i umiejętnościach jakie wkrótce zdobędą.
Po części artystycznej nastąpił czas na najważniejsze wydarzenie tego dnia. Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia. Każdy z pierwszoklasistów oficjalnie został przyjęty do grona uczniów naszej szkoły. Życzenia pierwszakom złożyli starsi uczniowie, dzieci z zerówki oraz zaproszeni goście. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia, upominki i słodkie niespodzianki.
Pierwszoklasistom jeszcze raz gratulujemy wspaniałego zaprezentowania się na szkolnej scenie i życzymy powodzenia w rozpoczynającej się dla nich szkolnej przygodzie.
91
Święto Jabłka
- 09.10.2024
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku. Przedszkolaki zrobiły wspólnie sok, wykonali pyszne zdrowe szaszłyki z jabłek, banana i brzoskwiń oraz próbowali smaku pieczonego jabłuszka. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców.
13
Wycieczka do Kozłówki i Lublina
- 04.10.2024
W dniu 3 października uczniowie klas 4-8 wybrali się na wycieczkę szkolną do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Najpierw pomodlili się w pięknej kaplicy i udali się na zajęcia edukacyjne. Pierwsza z grup uczestniczyła w warsztatach Zduńskie Opowieści, podczas których zgłębiali wiedzę na temat pieców kaflowych i samodzielnie wykonali kafelki. Druga grupa uczestniczyła w zajęciach Francja - Elegancja, podczas których zgłębiali modowe trendy ubiegłych stuleci i samodzielnie zaprojektowali ubiór. Kolejną atrakcją było zwiedzanie przepięknego pałacu Zamoyskich i podziwianie najprawdziwszych pawi spacerujących po parku. Po sytym obiedzie uczniowie mogli pograć w laserowego paintballa w Lublinie. Wszyscy wyszli cali i zdrowi, zadowoleni i jakże spoceni. Oby więcej takich atrakcji.
108
Warsztaty pieczenia chleba z KGW Werynia
- 04.10.2024
„ Być dobrym jak chleb” – to hasło jednego z zadań międzynarodowego projektu edukacyjnego pt.:„Piękna nasza Polska cała”. W ramach tego projektu uczniowie klasy I i III naszej szkoły odwiedzili Wiejski Dom Kultury w Weryni, gdzie dzięki gościnności i wiedzy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, mieli okazję poznać tradycję pieczenia chleba w polskiej kuchni oraz kulturze ludowej. Pani Maria Opalińska przedstawiła uczniom historię i proces tworzenia chleba. Następnie uczniowie przyglądali się poszczególnym etapom jego przygotowania przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich – według autorskiej receptury. Gotowy chleb – podawany z masłem lub ze śmietaną wraz z cukrem – był degustowany przez uczniów, którzy mogli poczuć smak pysznego pieczywa z naturalnych składników. Przez udział w wydarzeniu uczniowie poznali również kontekst kulturowy polskiego chleba, który – choć dziś powszechnie spożywany - w dawnych czasach był pokarmem szlachetnym, wyjątkowym i zapisał się na kartach polskiej tradycji jako symbol łaski, dobra, urodzaju, codziennego trudu i gościnności. Do chleba nawiązywali duszpasterze, artyści oraz poeci, jak w szczególności św. Adam Chmielewski (św. Brat Albert), który pisał: „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.
15
Akcja "Sprzątanie świata"
- 04.10.2024
W dniach 23.09.2024 - 30.09.2024 w Szkole Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, była prowadzona Akcja Sprzątanie Świata - Polska pod hasłem "Na straży czystej Ziemi". W akcję zaangażowały się prawie wszystkie klasy. Zostały posprzątane min. place zabaw, okolice drogi w stronę Kościoła, teren za Kościołem, okolice sklepu, teren w dolnej części wsi w stronę skrzyżowania. Śmieci były od razu segregowane na poszczególne frakcje: metale i tworzywa sztuczne, szkło, oraz papier. Była to bardzo dobra lekcja odpowiedzialności za stan naszej miejscowości oraz pośrednio całej Ziemi.
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.
9
Dzień chłopaka w przedszkolu
- 01.10.2024
Dzień Chłopaka zaliczamy do szczególnych wydarzeń w naszym przedszkolu. Święto to stwarza okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwala budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Tego dnia niespodziankę dla wszystkich chłopaków przygotowały dziewczynki. Zgodnie z tradycją otrzymali od koleżanek upominki. Uśmiechom i oznakom sympatii nie było końca. Chłopcy w starszej grupie wykazali się sprytem i sprawnością podczas wykonywanych ćwiczeń gimnastycznych. W młodszej grupie chłopcy zaprosili dziewczynki do wspólnego tańca. W obydwu grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
10
Spotkanie z pisarką – panią Kasią Keller
- 01.10.2024
Dnia 24 września w naszej szkole gościliśmy wyjątkową osobę - autorkę licznych publikacji, felietonów i artykułów dotyczących edukacji, praw dzieci i problemów społecznych, drukowanych zarówno w prasie papierowej, jak i wielu portalach internetowych, twórcę powieści przygodowych dla dzieci oraz zbioru opowiadań świątecznych, animatorkę kultury i pomysłodawczyni warsztatów upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci – panią Kasię Keller.
Spotkanie rozpoczęło się wspólna zabawą w głuchy telefon. Dzięki temu dzieci mogły stwierdzić, jak ważna jest wyobraźnia. To bowiem ona jak i pracowitość jest gwarantem sukcesu każdego pisarza. Uczniowie klas 0-6 poznali twórczość naszego gościa oraz dowiedzieli się kilku ciekawych faktów z życia prywatnego pisarki. Dodatkowo mogli tez zakupić ciekawe pozycje książkowe, na których pani Kasia Keller złożyła swój autograf.
7
Sukces naszej uczennicy i naszej absolwentki
- 26.09.2024
Uczennica naszej szkoły Julia Nowak została zawodniczką seniorskiej drużyny kobiet "MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna". Julia od listopada 2022 roku uczestniczyła w treningach młodzieżowych grup piłkarskich "Sokoła".
W lipcu tego roku ze względu na duże umiejętności została powołana do drużyny seniorek "Sokoła".
Absolwentka naszej szkoły Zuzanna Stępień od tego sezonu również jest zawodniczką żeńskiej drużyny "Sokoła".
Dziewczynom gratulujemy i życzymy samych wygranych meczów!
Konferencja Lotnicza w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz
- 25.09.2024
W dniu 23 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkim wydarzeniu jakim była Konferencja Lotnicza organizowana przez Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od wizyty w Aeroklubie. Mogli obejrzeć z bliska szybowce i chętnie wchodzili do środka, aby choć przez chwilę poczuć się jak pilot. Następnie obejrzeli seans w mobilnym planetarium i posłuchali o działalności Aeroklubu. Dowiedzieli się, że będąc nastolatkiem można zaczynać swoją przygodę jako pilot. Następnie udaliśmy się do PCN i tam uczniowie uczestniczyli w ciekawych pokazach i prelekcjach o samolotach i lotnictwie przygotowanych przez koła studenckie Politechniki Rzeszowskiej. Będzie co wspominać!
65
Dzień przedszkolaka
- 23.09.2024
20 września przedszkolaki z całej Polski obchodzą Dzień Przedszkolaka. Nie inaczej było i u naszych milusińskich.
Już od samego rana zaczęliśmy dekorować nasze otoczenie. Duzy udział mieli w tym Rodzice, którzy przynosili naręcza jesiennych kwiatów, liści, wrzosów, dyni i różnych ozdób. W pięknej scenerii i w dobrych humorach przez cały dzień dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach. Rysowały kredą na chodniku, tańczyły przy muzyce, wykonywały zadania z magicznym dywanem czy chusta animacyjną. Wszystkie atrakcje sprawiły, że dzieci były szczęśliwe i zadowolone.
26
Koncert Szkoły Muzycznej Yamaha
- 23.09.2024
Dnia 6 września mieliśmy przyjemność gościć Szkołę Muzyczną YAMAHA. Nasi uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali programu przygotowanego przez nauczycieli tamtejszej szkoły, a także mieli okazję spróbować swoich sił grając na różnych instrumentach. Przedstawione zostały znane utwory w nowych aranżacjach. Kilkoro uczniów naszej szkoły uczęszcza na lekcje oferowane przez tę szkołę muzyczną.
4
Akcja „Narodowego Czytania” w naszej szkole
- 10.09.2024
Dzisiaj, tj. 9 września, wybrani uczniowie klasy VIII zaprosili swoich rówieśników oraz młodszych kolegów i koleżanki na czytanie fragmentów dzieła Juliusza Słowackiego „Kordiana”. Wszystko to w ramach tegorocznej XIII odsłony akcji Narodowego Czytania. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z genezą utworu, rolą literatury w czasach zaborów i kilkuzdaniowym streszczeniem, a następnie oddali się lekturze. Tym samym dołączyli do pokaźnego grona osób uczestniczących w corocznej akcji wspólnego czytania.
Inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025
- 03.09.2024
2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Tradycyjnie najpierw spotkaliśmy się w kościele, gdzie ksiądz Proboszcz Piotr Roman ofiarował Mszę świętą o Boże błogosławieństwo dla społeczności szkolnej w nowym roku. Homilię wygłosił ks. Paweł Ślawski, który obrazowo pokazał nam, że każdy z nas jest diamentem, który poprzez naukę i pracę nad sobą może być oszlifowany i wtedy staje się drogocennym i pięknym brylantem.
Później, pod przewodnictwem Sztandaru, udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej wszystkich powitał Dyrektor Szkoły Grzegorz Starzec. W nawiązaniu do liturgii Mszy świętej, Dyrektor wspomniał, że stajemy na progu nowego roku szkolnego tak jak św. Paweł we wspólnocie Koryntian – z drżeniem i troską, co przyniesie ten rok i jakie będą wyzwania, które będą przed nami. Jednak wszystko można przezwyciężyć ciężką pracą, odpowiedzialnością, wzajemnym szacunkiem i respektowaniem praw wzajemnego współżycia.
Później głos zabrali Goście – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Emil Wilk i Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej Julian Dragan. Swoje życzenia dla społeczności szkolnej przekazał także Sołtys Wsi Zbigniew Pytlak.
Do szkoły dotarły także listy od Posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewa Chmielowca, Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardysia oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej Jana Fryca jak również Burmistrza Kolbuszowej Grzegorza Romaniuka. Zapraszamy do zapoznanie się z nimi w galerii.
10
Wakacyjne remonty
- 01.09.2024
Czas wakacji, to czas odpoczynku, ale nie dla wszystkich… W czasie, gdy uczniowie i nauczyciele odpoczywali od szkolnych obowiązków, budynek naszej szkoły czekała mała rewolucja. Dzięki funduszom uzyskanym od organu prowadzącego – Gminy Kolbuszowa oraz funduszom zebranym od naszych darczyńców, pochodzącym ze zorganizowanego w naszej szkole kiermaszu, jak również z wpłat indywidualnych sponsorów, udało się wykonać poważne remonty.
Najpoważniejszy okazał się remont posadzki korytarza pierwszego piętra, gdzie należało zerwać stare, wyślizgane już i poodklejane od podłoża płytki, usunąć stare podłoże, wymienić wylewkę, jak również wykonać nową okładzinę PCV. Remont przeszły także sale nr 2 i nr 4, gdzie wymienione zostały stare posadzki na całkiem nowe, równiutkie i nowoczesne. Odnowiony został również gabinet dyrektora szkoły. Renowacji poddano także schody wejściowe do budynku szkolnego jak również odnowiono powłoki fakturowe elewacji zewnętrznej wejścia głównego. Odnowę przeszły także nasze inne korytarze jak i klatka schodowa oraz szatnia, gdzie wykonano poprawki i pomalowano ściany.
Cieszymy się bardzo z wykonania tak wielu prac. Nie udało by się zrobić tak dużo, gdyby nie współpraca i pomoc wielu osób. Dziękujemy zatem Gminie Kolbuszowa – Panom Burmistrzowi i Skarbnikowi, Radnemu Julianowi Draganowi, Rodzicom i gościom za udział w kiermaszu, Sponsorom i Darczyńcom indywidualnym za pozyskane środki finansowe. Dziękujemy Firmie ZRB Piotr Stępień za fachowość, terminowość i rzetelność w wykonywanych pracach. Pracownikom Szkoły dziękujemy za ogrom prac – jak to przy remoncie, wszędzie było dużo kurzu…
Efekt końcowy daje nadzieję, że warunki naszej pracy i nauki będą znacznie lepsze. DZIĘKUJEMY!!!
18
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i pożegnanie zerówki
- 24.06.2024
"Każde zakończenie jest nowym początkiem"...
"Do sukcesu nie ma żadnej windy.
Trzeba iść po schodach"
(Anonim).21 czerwca 2024 r. nastał wyczekiwany przez wszystkich moment - czas zbierania owoców całorocznej pracy.
Ten dzień rozpoczęliśmy od Mszy św. w naszym Kościele Parafialnym. Ks. Proboszcz - Piotr Roman skierował do zebranych kilka słów. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny, a Liturgiczna Służba Ołtarza - jak zawsze spisała się na medal.
Następnie pod przewodnictwem pocztu sztandarowego udaliśmy się do szkoły. Tu po odśpiewaniu Hymnu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Swoje ostatnie chwile w tej szkole przeżywali ósmoklasiści, którzy podczas części artystycznej podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz młodszym koleżankom i kolegom za osiem wspólnie przeżytych lat. Opuszczającym mury naszej szkoły złożyli także życzenia pierwszoklasiści. A i my przyłączamy się do najlepszych życzeń - oby dalsza edukacja i koleje życia były dla naszych Absolwentów łaskawe. Niech Im się wiedzie i niech miło wspominają przeżyte tutaj chwile.
Następnie Dyrektor Szkoły docenił i podziękował za cały rok pracy, za zaangażowanie, dbałość o poziom kształcenia, liczne akcje, konkursy, wyjazdy rozwijające pasję i kreatywność pośród naszych uczniów. Wręczył świadectwa z biało - czerwonym paskiem uczniom, którzy w tym roku zdobyli najwyższe wyniki w nauce. Były listy gratulacyjne dla Rodziców, podziękowania za pracę społeczną, wyrazy wdzięczności dla tych, którzy wzbijali się na wyżyny swoich umiejętności, aby praca i współpraca w naszej szkole była mimo trudów przyjemnością. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali Ci, którzy z entuzjazmem i pasją podchodzili do swoich obowiązków.
W tym roku po raz pierwszy został wybrany "Uczeń Roku". W plebiscycie przeprowadzonym pośród uczniów ranking ten wygrała Przewodnicząca Szkoły - Julia Nowak. Gratulujemy i ... oby więcej takich uczniów w naszej szkole.
Kart w kalendarzu było niemało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie? ot- przeleciało!
Rok szkolny minął- jak z bicza trzasł.Równiwż 21 czerwca, tylko w porze popołudniowej, odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość związana z pożegnaniem dzieci idących do I klasy - pełna podziękowań dla rodziców, dzieci, a także wzruszeń bo nasi wychowankowie po kilkuletnim często pobycie w przedszkolu opuszczają już nasze progi.
Dziękujemy, jak co roku
wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele
za to światło co mroki rozjaśnia
dziękujemy Wam nauczyciele.Wszystkim dziękujemy za cały rok szkolny. Niech czas wakacji i urlopu przebiegnie w słonecznej i bezpiecznej atmosferze. Dobrego wypoczynku i do zobaczenia po wakacjach!!!
117
Przedszkolaki w kinie
- 24.06.2024
Ostatnie dni szkolnego roku są bardzo intensywne dla naszych przedszkolaków. Jedną z wielu atrakcji jest niewątpliwie wyjazd do kina w Mielcu. Z pewnością z rodzicami dzieci do kina wyjeżdżają, ale autobusem z paniami i innymi dziećmi to całkiem inne przeżycie.
Święto Rodziny
- 24.06.2024
"Rodzina, to najlepsze, o czym możesz marzyć.
Będzie przy Tobie w chwilach wzlotów i upadków
i kocha Cię bez względu na wszystko"
- Anonim11 czerwca 2024r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole zrobiło się gwarno i wesoło. Swoje święto obchodziły całe Rodziny - Mamusie, Tatusiowie i Dzieci. Na początku odbyła się część artystyczna, w której mali artyści z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 chcieli wyrazić swoją miłość i wdzięczność do Rodziców. Były piękne tańce w wykonaniu przedszkolaków, kilka słów o naszych tradycjach regionalnych. Uczniowie z młodszych klas w pięknych kostiumach zaprezentowali inscenizację "Rzepki" Jana Brzechwy. Były wiersze i życzenia oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Po akademii Dyrektor Szkoły złożył serdeczne życzenia dla wszystkich obchodzących swoje święto. I...
Nastąpiła część rozrywkowa. Były zabawy z wodzirejem, wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla. Lody ufundowane przez naszych Panów Radnych, rogaliczki i inne pyszności przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni. Odbyły się także rozgrywki sportowe. Była loteria fantowa, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby remontowe w naszej szkole. Co tu dużo mówić - było radośnie i miło i nawet chwilowy deszcz nie ostudził entuzjazmu i radości.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej uroczystości: przedszkolakom i uczniom za piękne występy, nauczycielom za serce wkładane w przygotowanie części artystycznej, Rodzicom za przygotowanie poczęstunku, miejsc do siedzenia, czuwanie nad bezpieczeństwem i częścią kulinarną imprezy; Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za gotowość i kreatywność, Panu Sołtysowi, Radnym za zaangażowanie; sponsorom za dostarczenie "fantów" na loterię.
I oby tak dalej... niech nasza społeczność łączy się w tak przyjemnych chwilach i wspólnie cieszy się możliwością przeżywania czasu razem z Najbliższymi.188