Strona główna
Dzień Edukacji Narodowej
- 12.10.2023
Nasza szkoła świętowała dzisiaj 12 października Dzień Edukacji Narodowej.
Była to doskonała okazja do przypomnienia założeń Komisji Edukacji Narodowej, a właściwie Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej czyli centralnego organu władzy oświatowej w Polsce, zależnego tylko od króla i Sejmu, powołanego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.
Był to także dobry moment na złożenie podziękowań Pedagogom i Pracownikom szkoły za całokształt ich pracy. Swoje podziękowania przekazali uczniowie podczas uroczystej akademii, Rodzice, na czele z Przewodniczącym Rady Rodziców Marcinem Biestkiem oraz Dyrektor Szkoły Grzegorz Starzec.
Formą podziękowań są także nagrody, przyznawane nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wkład w edukację młodego pokolenia Polaków oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków. Wszystkim nagrodzonym Serdecznie gratulujemy!
A tym, którzy przygotowali akademię: Paniom Małgorzacie Andryś, Edycie Chrząstek i Sylwii Opalińskiej-Starzec oraz Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za przygotowane przedstawienie.
51Swoje życzenia z okazji Dnia Nauczyciela skierowali do nas także: Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk i Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.
Zapraszamy do zapoznania się z tymi życzeniami poniżej.
13 października obdyła się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego uroczystość wręczenia nagród Kuratora Oświaty. Tę zaszczytną nagrodę odebrał Dyrektor naszej Szkoły Grzegorz Starzec.
Święto tabliczki mnożenia
- 11.10.2023
6 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było promowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Z tej okazji zorganizowano konkurs matematyczny pozwalający wyłonić wśród uczniów naszej szkoły Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, a zwycięzców, poza ich bezbłędnym rozwiązaniem testu wyłoniono również ze względu na szybkość jego rozwiązania.
W kategorii klas III-IV zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Stępień
II miejsce – Antoni Wójcicki
III miejsce – Igor Czachor
W kategorii klas V-VIII zwyciężyli :
I miejsce – Wiktoria Sajdak
II miejsce – Bartłomiej Baran
III miejsce – Antoni Biestek
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz małe upominki.
Dziękujemy Pani Małgorzacie Andryś za inicjatywę i jej realizację.
Jesienna ścieżka sensoryczna
- 11.10.2023
Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego zrobiliśmy ścieżkę sensoryczną, do wykonania której wykorzystaliśmy wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki. Chodzenie po niej nie było łatwe. Taka ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił mnóstwo radości i satysfakcji.
5
Gminny Festiwal Papieski w Kupnie
- 09.10.2023
2 października odbył się Gminny Festiwal Papieski w Kupnie. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii wiedzowej, plastycznej i muzycznej.
W kategorii zespołów wokalnych z klas 1-3 II miejsce wyśpiewali: Aleksandra Stępień, Malwina Zielińska i Dominik Starzec.
W kategorii solistów klas 7-8 II miejsce zajął Antoni Biestek.
W kategorii plastycznej klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Jakub Hutta i Dominik Starzec, II miejsce zajęła Lena Wesołowska.
Wśród prac plastycznych klas 4-6 została wyróżniona III lokatą Martyna Wesołowska.
Wyróżnionym gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych wielkich osiągnięć.
Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tego konkursu i również życzymy przede wszystkim wielu chętnych do startu w następnych konkursowych zmaganiach.
26
Pasowanie Pierwszoklasistów
- 06.10.2023
W dniu 6 października w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość. Było to pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się Rodzice naszych pierwszaków wespół z Panią wychowawczynią – Moniką Psotą.
Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili znamienici goście: Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Emil Wilk, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Radna Rady Miejskiej i Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia Lucyna Kwaśnik, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni Maria Opalińska, Prezes Parafialnego Oddziału CARITAS Weronika Sondej oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Edyta Parzych.
Podczas uroczystej akademii pierwszaki zaprezentowały piękny program, którym „wkupiły się” w poczet uczniów. Następnie Pan Dyrektor przyjął ich do społeczności szkolnej, co uczniowie potwierdzili uroczystym ślubowaniem. Pierwszaków przywitali w szkole drobnym upominkiem najstarsi uczniowie – ósmoklasiści.
Pasowanie było okazją do zaprezentowania części miasteczka ruchu drogowego, które nasza szkoła otrzymała od Gminy Kolbuszowa przy zaangażowaniu Pana Posła Zbigniewa Chmielowca.
Przy tej okazji dziękujemy Władzom Samorządowym, Wojewódzkim oraz Panu Posłowi za wszelkie formy współpracy i wsparcia naszej szkoły w wielu inicjatywach.
Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby spełniły się słowa przekazane przez naszych Gości, a Rodzicom i Pani Monice Psocie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie tej uroczystości.
94Poniżej jeszcze jedna grupa zdjęć, tym razem dzięki uprzejmości Rodzica - Pana G. Starca
44
Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej
- 06.10.2023
„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zorganizował Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie adresowane było dla osób w wieku od 6 do 106 lat. Jego celem było ukazanie historii w nowoczesny sposób, poprzez debaty historyczne, konferencję, gry edukacyjne, wystawy multimedialne, rekonstrukcje historyczne, warsztaty, widowisko muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także poprzez wiele innych atrakcji.
Wielką przyjemność sprawił nam wyjazd na tę imprezę. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, gdyż atrakcje dopasowane były do wieku uczestników. Dzieci oglądały filmy poznając Symbole Narodowe, poznały historię powstania Państwa Polskiego, ludzi, którzy walczyli w obronie ojczyzny, a nawet zwierzęta, które im w pewien sposób pomagały. Wykonywały różne prace plastyczne, kolorowanki, układanki, maski. Z zainteresowaniem obejrzały interaktywny teatrzyk "Miś Wojtek" - to opowieść o misiu, który towarzyszył żołnierzom podczas walk w całej Europie. Wszystko w przystępny, zrozumiały dla dzieci i młodzieży sposób. Dużą atrakcją było znalezienie się na historycznych tłach w green room. Czuliśmy się jak ludzie z minionej epoki. Na zewnątrz mogliśmy zobaczyć żołnierzy i sprzęt bojowy, czołgi, wojskowe oraz samochody.
70
"Lasowiacy inspirują"
- 06.10.2023
W dniu 5.10.2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyła się Konferencja "Lasowiacy Inspirują" zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Współorganizatorami byli: Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Józef Kardyś, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Jan Zuba, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich.
Nasza Szkołę reprezentował Dyrektor Grzegorz Starzec oraz uczennica klasy piątej Lidia Świętek.
Celem Konferencji była inicjacja projektu „Lasowiacy inspirują”. Projekt przygotowany został we współpracy z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie i ma na celu promocję kultury lasowiackiej wśród młodego pokolenia, zacieśnienie współpracy szkół ze wszystkimi instytucjami propagującymi kulturę lasowiacką w województwie, przygotowanie rozwiązań metodycznych pozwalających wdrażać wiedzę o Lasowiakach w szkołach województwa podkarpackiego, promocję Lasowiaków i Podkarpacia w Polsce. Projekt obejmuje cykl działań skierowanych do różnych odbiorców, w tym do nauczycieli i uczniów szkół, jednostek samorządu terytorialnego, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, bibliotek i innych organizacji. Cykl działań, którymi objęte będą szkoły, nauczyciele i uczniowie prowadził będzie do przyznania tytułu Lesioka dla nauczyciela promującego aktywnie kulturę lasowiacką oraz Lasowiackiego matecznika dla szkoły angażującej się w program.
Projekt ma patronat:
- Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka
- Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego
- Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart
- Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla
- Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Ewy Draus
- Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.
Podczas Konferencji odbyła się prezentacja lasowiackiej gwary, strojów i lokalnych pyszności. Zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowach jak również wielu prelegentów. Swojskim, lasowiackim jedzeniem częstowało Koło Gospodyń Wiejskich z Weryni.
31
„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”
- 04.10.2023
Takie motto przyświecało konkursowi zorganizowanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej, który odbył się 29 września. Wśród 9 drużyn biorących udział w rywalizacji, znalazła się też drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: J. Bańka, D. Rozmus oraz J. Skowron.
Uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, w której oprócz szybkości w zaliczaniu kolejnych zadań musieli wykazać się również znajomością lektury A. Fredry „Zemsta” oraz legendy o kolbuszowskim krokodylu. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale we wszystkich konkurencjach, uzyskując tym samym zaszczytne III miejsce.
Przedszkolaki witają jesień
- 28.09.2023
"Idzie jesień, plony niesie - jesień kolorowa
jabłka, gruszki, pomidory - wszystko w koszu chowa"
Taką właśnie wszyscy lubimy- ciepłą, słoneczną, złotą bogatą w piękne kwiaty, owoce, warzywa, które zbieramy z pól i ogrodów. Uwrażliwiamy dzieci na jej piękno poznając smaki, zapachy, barwy i całe bogactwo jesiennych darów przyrody.
2
Dzień przedszkolaka
- 27.09.2023
W całej Polsce 20 września przedszkolacy obchodzą swoje święto. Również u naszych milusińskich był to dzień pełen atrakcji. Pani Weronika - emerytowana nauczycielka przedszkola czytała bajki, prowadziła też różne ciekawe, często już zapomniane zabawy. Była zabawa z chustą animacyjną, w basenie z kulkami, fotobudka, malowanie farbami na folii i zabawy na świeżym powietrzu i upominki od rodziców.
8
Udział w próbnej ewakuacji
- 26.09.2023
Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy wzięli udział w próbnej ewakuacji. Takie ćwiczenia przeprowadzane są co roku, aby wszyscy umieli się zachować w różnych sytuacjach. Mieliśmy też okazję porozmawiać ze strażakami z PSP w Kolbuszowej oraz OSP w Weryni. Opowiedzieli o swojej pracy, pokazali sprzęty i zaprosił nas w odwiedziny.
Mamy nadzieję, że Strażacy nigdy nie będą nas musieli odwiedzać inaczej, jak tylko na próbę...
12
30!-ta akcja "Sprzątanie Świata"
- 26.09.2023
Nasza szkoła, jak co roku, wpisała się w akcję 'Sprzątanie świata". Hasło 30. Akcji „Sprzątanie świata łączy ludzi”, oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zaniosą ideę sprzątania naszej planety do swoich domów i wcielą ją w swoje życie.
7
Projekt Ministerstwa Cyfryzacji "Bezpłatny laptop dla ucznia"
- 22.09.2023
Trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.
Nasi uczniowie już je otrzymali.
Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom związanym z realizacją programu – informujemy, że działa już portal:
https://laptopdlaucznia.gov.pl/
na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.
Przedszkolaki startują w biegu Małego Patrioty
- 14.09.2023
W sobotę 9 września na stadionie miejskim w Kolbuszowej odbył się patriotyczny piknik "Dyszka nad Nilem" mający na celu kształtowanie postaw patriotycznych i upamiętnienie bitwy o Kolbuszową podczas II wojny światowej.
Dokładnie 8 września 1939 roku rozpoczęła się krwawa bitwa o Kolbuszową. Walki były zacięte i trwały dwa dni. W dymie palących się domów, między którymi leżały stosy trupów, rozpoczęła się okupacja. Najgorsze jednak nastąpiło potem. Podczas 5 lat „urzędowania” Niemcy wymordowali ponad połowę mieszkańców miasta.
Pierwszy atak niemieckich czołgów na Kolbuszową, 8 września 1939 r., załamał się w ogniu polskiej artylerii i karabinów maszynowych. Jednak po dwóch godzinach walki Polacy w obliczu przeważających sił wroga musieli wycofać się w kierunku Zarębek. Bitwa o Kolbuszową była zacięta i trwała dwa dni…
Swój udział w tym wydarzeniu miały też przedszkolaki, które wzięły udział w Biegu Małego Patrioty.
Po jego zakończeniu dzieci miały możliwość spotkania i rozmowy z panem Burmistrzem Kolbuszowej Janem Zubą, który wręczał dzieciom pamiątkowe medale, a potem było całe mnóstwo przyjemności: lody, drożdżówki, grochówka, dmuchańce, możliwość jazdy konikami, spotkania z żołnierzami.
Dziekujemy Paniom Agnieszce Krystel, Danucie Żądło i Oliwii Białek za opiekę nad dziećmi, a Rodzicom za możliwość udziału dzieci w tym wydarzeniu.
Rocznice wrześniowe i odsłonięcie muralu Janka Bytnara
- 11.09.2023
8 września w Kolbuszowej miały miejsce uroczystości upamiętniające 84 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej, jak również 84 rocznicę Bitwy o Kolbuszową. Święto rozpoczęło się od złożenia kwiatów na grobach poległych żołnierzy, których mogiły znajdują się na cmentarzu przy kolbuszowskiej Farze.
Następnie w towarzystwie Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej udaliśmy się pod budynek Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, gdzie miała miejsce uroczystość odsłonięcia muralu patrona szkoły - Janka Bytnara.
Ostatnim punktem święta było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych Obrońców Kolbuszowej i Żołnierzy kampanii wrześniowej, która znajduje się na budynku Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku w Kolbuszowej.
W święcie uczestniczyli: parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, harcerze oraz wielu zaproszonych gości z instytucji i stowarzyszeń, jak również młodzież szkół średnich i podstawowych, strażacy oraz służby mundurowe.
Dziękujemy chorążym pocztu sztandarowego: Mateuszowi Blatowi, Natalii Popławskiej i Nicole Wójcickiej za godne reprezentowanie naszej szkoły w tych uroczystościach.
4
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024
- 04.09.2023
Nowy rok rozpoczęliśmy 4 września. Najpierw społeczność szkolna zebrała się w kościele parafialnym, żeby poprosić Ducha Świętego o wsparcie podczas trudów 10-cio miesięcznej nauki i pracy. Mszę świętą odprawił nowy Ks. Proboszcz Piotr Roman. Potem pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego udaliśmy się do szkoły. Tam wszystkich przywitał Dyrektor Szkoły Grzegorz Starzec, który w krótkim przemówieniu zachęcił uczniów do nauki. Głos zabrali także obecni goście: Emil Wilk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego oraz Julian Dragan Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, jak również Przewodniczący Rady Rodziców Marcin Biestek. Następnie Dyrektor Szkoły przekazał najważniejsze sprawy organizacyjne i uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Życzymy wszystkim dobrego roku szkolnego 2023/2024!
9Swoje życzenia i listy skierowali do nas: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Zapraszamy do zapoznania się ze skierowanymi do nas słowami.
DZIĘKUJEMY ZA WIELOLETNIĄ PRACĘ
- 04.07.2023
Największym darem jest cząstka samego siebie.” (Ralph Emerson)
Tak to w życiu bywa – coś się kończy, a coś zaczyna.
Z naszej szkoły odchodzą na emeryturę dwie Panie, które przez wiele lat wkładały wiele pracy i serca w wychowanie młodego pokolenia.
Pani Bożena Salach pracowała w naszej szkole od 1989 roku przekazując wiedzę z języka polskiego. Z wielką troska i zaangażowaniem dbała o kształtowanie piękna naszej ojczystej mowy wśród wielu pokoleń Werynian. Dbała nie tylko o naukę, ale i o piękno szkolnych akademii, o wzruszającą recytację, dobór poezji. Wnosiła swoją osobą pozytywne nastawienie do świata, optymizm i docenianie wszystkiego, co w innych ludziach jest dobre. Z oddaniem i pasją uczyła swojego przedmiotu starając się dotrzeć do każdego umysłu.
Pani Kazimiera Warchoł z wielkim zaangażowaniem i atencją prowadziła naukę z najmłodszymi – w klasach 1-3 i przedszkolu. Była nauczycielem wymagającym, solidnym ale także życzliwym, troskliwym i dbającym o dobro ucznia. Dała się poznać jako pracowita i rzetelna osoba. Przez wiele lat była opiekunem Szkolnego Koła Caritas, dbając o zauważenie i pomoc potrzebującym. Wielokrotnie organizowała zbiórki dla tych, którzy takiej pomocy potrzebowali. Starała się umilać czas osobom starszym, schorowanym wyjeżdżając do Domu Pomocy Społecznej z programami artystycznymi.
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o przeniesieniu z naszej Miejscowości wieloletniego Proboszcza naszej Parafii – Księdza Jarosława Depczyńskiego. Pracował z naszą młodzieżą przez 15 lat. Zawsze z życzliwością i uśmiechem oraz serdecznością spotykał się z Uczniami, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami. Zawsze można było liczyć na dobre słowo, radę i piękne świadectwo życia duchowego. Z wielką wrażliwością na piękno starał się o ubogacenie naszej miejscowości o wspaniałe rzeźby, a przede wszystkim o nietuzinkowy, nadzwyczajny wystrój naszej świątyni. Dbał także o pozytywne relacje w środowisku. Był organizatorem życia parafialnego, wdrażając młode pokolenie do aktywnego uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach. Organizował wycieczki, pielgrzymki, wyjazdy na wydarzenia kulturalne, dbając o ubogacanie naszej wspólnoty.
Trzy ważne osoby odchodzą z naszego Grona Pedagogicznego. Nie sposób wyliczyć wszystkich zasług oraz pozytywów, jakie wnosiły swoimi osobowościami do naszej społeczności.
Życzymy, aby nowy czas przyniósł radość, spotkania z życzliwymi i dobrymi ludźmi, aby zmiana wpłynęła na pozytywny rozwój i dalsze piękne świadectwo człowieczeństwa. Wszystkiego, co najlepsze!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
- 04.07.2023
Minął kolejny rok szkolny. Czas na podsumowanie tego, co się w nim działo i zebranie owoców całorocznej pracy. Ten rok obfitował w wydarzenia. Nasza szkolna kronika pęka w szwach od rozmaitych wydarzeń, akcji, uroczystości, konkursów i wyjazdów. To znaczy, że nie próżnowaliśmy i działo się wiele dobrego. Nad tym, co złe postaramy się popracować w przyszłym roku.
Ten rok szkolny zakończyliśmy uczestnicząc we Mszy świętej pod przewodnictwem naszego Księdza Proboszcza – Jarosława Depczyńskiego. W szkolnych mundurkach, w galowym stroju, w obecności pocztu sztandarowego dziękowaliśmy Panu Bogu za dany nam czas.
Następnie w szkole rok podsumował Pan Dyrektor – Grzegorz Starzec, który podziękował wszystkim Nauczycielom, Personelowi Radzie Rodziców oraz Uczniom za trud i pracę.
Szkołę opuszcza dwunastu uczniów ósmej klasy, którzy zaprezentowali program artystyczny, nie pomijając zdjęć i wspomnień (niektóre odsłoniły uczniowskie grzeszki). Akademia przysporzyła wiele radości.
Następnie przyszedł czas na rozdanie świadectw wyróżniającym się uczniom. Uhonorowani zostali także Ci, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły biorąc udział w zawodach sportowych, reprezentując szkołę podczas konkursów oraz dbając o piękno szkolnych akademii – śpiewając w szkolnym chórze.
Przyszedł także moment podziękowania za wieloletnią pracę dla Pań Bożeny Salach i Kazimiery Warchoł, które z wielkim oddaniem i staraniem o dobro ucznia pełniły służbę w naszej szkole.
Etap przedszkolny zakończyli „zerówkowicze”. Niebawem pojawią się w szkole.
Czas szybko płynie. Umiejmy go dobrze wykorzystać. Nadeszły wakacje – czas odpoczynku, radości, wyjazdów. Pamiętajmy o rozwadze i bezpieczeństwie, abyśmy cali i zdrowi powrócili w szkolne mury za dwa miesiące.
35Swoje życzenia skierowali do nas także:
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch
Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś
Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba
Zapraszamy do zapoznania się z ich listami, które dotarły do naszej szkoły drogą pocztową i elektroniczną.
Animacje dla przedszkolaków
- 04.07.2023
Na zakończenie roku szkolnego dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję wziąć udział w animacjach przeprowadzonych przez p. Magdalenę Białek i Annę Popek, które reprezentują firmę Ani Misie. Animacja była bezpłatna w ramach promocji. Serdecznie dziękujemy.
Wycieczka klasowa ósmokalsistów
- 27.06.2023
W dniach 06.06-07.06.2023 r. ósma klasa pod opieką wychowawcy - Pani Agaty Dulskiej-Jeż i Pani Sylwii Kosiorowskiej pojechała pociągiem na wycieczkę klasową do Wrocławia. Podczas niej uczniowie mieli okazję obejrzeć panoramę Racławicką. Zwiedzali Stare Miasto oraz ZOO. Najbardziej niezapomniane chwile dla uczniów to podróż pociągiem, tramwajem, wspólne spacery po Wrocławiu oraz prawie nieprzespana noc. To była świetna przygoda.
5