• Aktualności

            • Jesienna ścieżka sensoryczna

            • Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Dlatego zrobiliśmy ścieżkę sensoryczną, do wykonania której wykorzystaliśmy wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni – kasztany, liście, żołędzie, szyszki. Chodzenie po niej nie było łatwe. Taka ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stópek – usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.  Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił mnóstwo radości i satysfakcji. 

            • Gminny Festiwal Papieski w Kupnie

            • 2 października odbył się Gminny Festiwal Papieski w Kupnie. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii wiedzowej, plastycznej i muzycznej.

              W kategorii zespołów wokalnych z klas 1-3 II miejsce wyśpiewali: Aleksandra Stępień, Malwina Zielińska i Dominik Starzec.

              W kategorii solistów klas 7-8 II miejsce zajął Antoni Biestek.

              W kategorii plastycznej klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Jakub Hutta i Dominik Starzec, II miejsce zajęła Lena Wesołowska.

              Wśród prac plastycznych klas 4-6 została wyróżniona III lokatą Martyna Wesołowska.

              Wyróżnionym gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych wielkich osiągnięć.

              Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do tego konkursu i również życzymy przede wszystkim wielu chętnych do startu w następnych konkursowych zmaganiach.

            • Pasowanie Pierwszoklasistów

            • W dniu 6 października w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość. Było to pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się Rodzice naszych pierwszaków wespół z Panią wychowawczynią – Moniką Psotą.

              Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili znamienici goście: Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego Emil Wilk, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Radna Rady Miejskiej i Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Werynia Lucyna Kwaśnik, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni Maria Opalińska, Prezes Parafialnego Oddziału CARITAS Weronika Sondej oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Edyta Parzych.

              Podczas uroczystej akademii pierwszaki zaprezentowały piękny program, którym „wkupiły się” w poczet uczniów. Następnie Pan Dyrektor przyjął ich do społeczności szkolnej, co uczniowie potwierdzili uroczystym ślubowaniem. Pierwszaków przywitali w szkole drobnym upominkiem najstarsi uczniowie – ósmoklasiści.

              Pasowanie było okazją do zaprezentowania części miasteczka ruchu drogowego, które nasza szkoła otrzymała od  Gminy Kolbuszowa przy zaangażowaniu Pana Posła Zbigniewa Chmielowca.

              Przy tej okazji dziękujemy Władzom Samorządowym, Wojewódzkim oraz Panu Posłowi za wszelkie formy współpracy i wsparcia naszej szkoły w wielu inicjatywach.

              Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby spełniły się słowa przekazane przez naszych Gości, a Rodzicom i Pani Monice Psocie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie tej uroczystości.

              Poniżej jeszcze jedna grupa zdjęć, tym razem dzięki uprzejmości Rodzica - Pana G. Starca

            • Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej

            • „Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zorganizował Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie adresowane było dla osób w wieku od 6 do 106 lat. Jego celem było ukazanie historii w nowoczesny sposób, poprzez debaty historyczne, konferencję, gry edukacyjne, wystawy multimedialne, rekonstrukcje historyczne, warsztaty, widowisko muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także poprzez wiele innych atrakcji.

              Wielką przyjemność sprawił nam wyjazd na tę imprezę. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, gdyż atrakcje dopasowane były do wieku uczestników. Dzieci oglądały filmy poznając Symbole Narodowe, poznały historię powstania Państwa Polskiego, ludzi, którzy walczyli w obronie ojczyzny, a nawet zwierzęta, które im w pewien sposób pomagały. Wykonywały różne prace plastyczne, kolorowanki, układanki, maski. Z zainteresowaniem obejrzały interaktywny teatrzyk "Miś Wojtek" - to opowieść o misiu, który towarzyszył żołnierzom podczas walk w całej Europie. Wszystko w przystępny, zrozumiały dla dzieci i młodzieży sposób. Dużą atrakcją było znalezienie się na historycznych tłach w green room. Czuliśmy się jak ludzie z minionej epoki. Na zewnątrz mogliśmy zobaczyć żołnierzy i sprzęt bojowy,  czołgi, wojskowe oraz samochody.

            • "Lasowiacy inspirują"

            • W dniu 5.10.2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyła się Konferencja  "Lasowiacy Inspirują" zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Współorganizatorami byli: Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Józef Kardyś, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, Burmistrz Miasta Kolbuszowa Jan Zuba, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich.

              Nasza Szkołę reprezentował Dyrektor Grzegorz Starzec oraz uczennica klasy piątej Lidia Świętek.

              Celem Konferencji była inicjacja projektu „Lasowiacy inspirują”. Projekt przygotowany został we współpracy z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie i ma na celu promocję kultury lasowiackiej wśród młodego pokolenia, zacieśnienie współpracy szkół ze wszystkimi instytucjami propagującymi kulturę lasowiacką w województwie, przygotowanie rozwiązań metodycznych pozwalających wdrażać wiedzę o Lasowiakach w szkołach województwa podkarpackiego, promocję Lasowiaków i Podkarpacia w Polsce. Projekt obejmuje cykl działań skierowanych do różnych odbiorców,  w tym do nauczycieli i uczniów szkół, jednostek samorządu  terytorialnego, kół gospodyń  wiejskich, stowarzyszeń, bibliotek i innych organizacji. Cykl działań, którymi objęte będą szkoły, nauczyciele i uczniowie prowadził będzie do przyznania tytułu Lesioka dla nauczyciela promującego aktywnie kulturę lasowiacką oraz Lasowiackiego matecznika dla szkoły angażującej się w program.

              Projekt ma patronat:

              • Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka
              • Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego
              • Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart
              • Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla
              • Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Ewy Draus
              • Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

              Podczas Konferencji odbyła się prezentacja lasowiackiej gwary, strojów i lokalnych pyszności. Zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowach jak również wielu prelegentów. Swojskim, lasowiackim jedzeniem częstowało Koło Gospodyń Wiejskich z Weryni.

            • „Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby”

            •               Takie motto przyświecało konkursowi zorganizowanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej, który odbył się 29 września. Wśród 9 drużyn biorących udział w rywalizacji, znalazła się też drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: J. Bańka, D. Rozmus oraz J. Skowron.

              Uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, w której oprócz szybkości w zaliczaniu kolejnych zadań musieli wykazać się również znajomością lektury A. Fredry „Zemsta” oraz legendy o kolbuszowskim krokodylu. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale we wszystkich konkurencjach, uzyskując tym samym zaszczytne III miejsce.

            • Przedszkolaki witają jesień

            • "Idzie jesień, plony niesie - jesień kolorowa

              jabłka, gruszki, pomidory - wszystko w koszu chowa"

              Taką właśnie wszyscy lubimy- ciepłą, słoneczną, złotą bogatą w piękne kwiaty, owoce, warzywa, które zbieramy z pól i ogrodów.  Uwrażliwiamy dzieci na jej piękno poznając smaki, zapachy, barwy i całe bogactwo jesiennych darów przyrody.

            • Dzień przedszkolaka

            • W całej Polsce 20 września przedszkolacy obchodzą swoje święto. Również u  naszych milusińskich był to dzień pełen atrakcji. Pani Weronika - emerytowana nauczycielka przedszkola czytała bajki, prowadziła też różne ciekawe, często już zapomniane zabawy. Była zabawa z chustą animacyjną, w basenie z kulkami, fotobudka, malowanie farbami na folii i zabawy na świeżym powietrzu i upominki od rodziców. 

            • Udział w próbnej ewakuacji

            • Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy wzięli udział w próbnej ewakuacji. Takie ćwiczenia przeprowadzane są co roku, aby wszyscy umieli się zachować w różnych sytuacjach. Mieliśmy też okazję porozmawiać ze strażakami z PSP w Kolbuszowej oraz OSP w Weryni. Opowiedzieli o swojej pracy, pokazali sprzęty i zaprosił nas w odwiedziny.

              Mamy nadzieję, że Strażacy nigdy nie będą nas musieli odwiedzać inaczej, jak tylko na próbę...

            • 30!-ta akcja "Sprzątanie Świata"

            • Nasza szkoła, jak co roku, wpisała się w akcję 'Sprzątanie świata". Hasło 30. Akcji „Sprzątanie świata łączy ludzi”, oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zaniosą ideę sprzątania naszej planety do swoich domów i wcielą ją w swoje życie.

            • Projekt Ministerstwa Cyfryzacji "Bezpłatny laptop dla ucznia"

            • Trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.

              Nasi uczniowie już je otrzymali.

              Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom związanym z realizacją programu – informujemy, że działa już portal:

              https://laptopdlaucznia.gov.pl/

              na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.

            • Przedszkolaki startują w biegu Małego Patrioty

            • W sobotę 9 września na stadionie miejskim w Kolbuszowej odbył się patriotyczny  piknik "Dyszka nad Nilem" mający na celu kształtowanie postaw patriotycznych i upamiętnienie bitwy o Kolbuszową podczas II wojny światowej.

              Dokładnie 8 września 1939 roku rozpoczęła się krwawa bitwa o Kolbuszową. Walki były zacięte i trwały dwa dni. W dymie palących się domów, między którymi leżały stosy trupów, rozpoczęła się okupacja. Najgorsze jednak nastąpiło potem. Podczas 5 lat „urzędowania” Niemcy wymordowali ponad połowę mieszkańców miasta.

              Pierwszy atak niemieckich czołgów na Kolbuszową, 8 września 1939 r., załamał się w ogniu polskiej artylerii i karabinów maszynowych. Jednak po dwóch godzinach walki Polacy w obliczu przeważających sił wroga musieli wycofać się w kierunku Zarębek. Bitwa o Kolbuszową była zacięta i trwała dwa dni…

              Swój udział w tym wydarzeniu miały też przedszkolaki, które wzięły udział w Biegu Małego Patrioty. 

              Po jego zakończeniu  dzieci miały możliwość spotkania i rozmowy z panem Burmistrzem Kolbuszowej Janem Zubą, który wręczał dzieciom pamiątkowe medale, a potem było całe mnóstwo przyjemności: lody, drożdżówki, grochówka,  dmuchańce, możliwość jazdy konikami, spotkania z żołnierzami.

              Dziekujemy Paniom Agnieszce Krystel, Danucie Żądło i Oliwii Białek za opiekę nad dziećmi, a Rodzicom za możliwość udziału dzieci w tym wydarzeniu.

            • Rocznice wrześniowe i odsłonięcie muralu Janka Bytnara

            • 8 września w Kolbuszowej miały miejsce uroczystości upamiętniające 84 rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej, jak również 84 rocznicę Bitwy o Kolbuszową. Święto rozpoczęło się od złożenia kwiatów na grobach poległych żołnierzy, których mogiły znajdują się na cmentarzu przy kolbuszowskiej Farze.

              Następnie w towarzystwie Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej udaliśmy się pod budynek Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, gdzie miała miejsce uroczystość odsłonięcia muralu patrona szkoły - Janka Bytnara.

              Ostatnim punktem święta było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych Obrońców Kolbuszowej i Żołnierzy kampanii wrześniowej, która znajduje się na budynku Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 roku w Kolbuszowej.

              W święcie uczestniczyli: parlamentarzyści, władze wojewódzkie, powiatowe i gminne, harcerze oraz wielu zaproszonych gości z instytucji i stowarzyszeń, jak również młodzież szkół średnich i podstawowych, strażacy oraz służby mundurowe.

              Dziękujemy chorążym pocztu sztandarowego: Mateuszowi Blatowi, Natalii Popławskiej i Nicole Wójcickiej za godne reprezentowanie naszej szkoły w tych uroczystościach.

            • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024

            • Nowy rok rozpoczęliśmy 4 września. Najpierw społeczność szkolna zebrała się w kościele parafialnym, żeby poprosić Ducha Świętego o wsparcie podczas trudów 10-cio miesięcznej nauki i pracy. Mszę świętą odprawił nowy Ks. Proboszcz Piotr Roman. Potem pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego udaliśmy się do szkoły. Tam wszystkich przywitał Dyrektor Szkoły Grzegorz Starzec, który w krótkim przemówieniu zachęcił uczniów do nauki. Głos zabrali także obecni goście: Emil Wilk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolbuszowskiego oraz Julian Dragan Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, jak również Przewodniczący Rady Rodziców Marcin Biestek. Następnie Dyrektor Szkoły przekazał najważniejsze sprawy organizacyjne i uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

              Życzymy wszystkim dobrego roku szkolnego 2023/2024!

              Swoje życzenia i listy skierowali do nas: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba. Zapraszamy do zapoznania się ze skierowanymi do nas słowami.

            • DZIĘKUJEMY ZA WIELOLETNIĄ PRACĘ

            • Największym darem jest cząstka samego siebie.” (Ralph Emerson)

              Tak to w życiu bywa – coś się kończy, a coś zaczyna.

              Z naszej szkoły odchodzą na emeryturę dwie Panie, które przez wiele lat wkładały wiele pracy i serca w wychowanie młodego pokolenia.

              Pani Bożena Salach pracowała w naszej szkole od 1989 roku przekazując wiedzę z języka polskiego. Z wielką troska i zaangażowaniem dbała o kształtowanie piękna naszej ojczystej mowy wśród wielu pokoleń Werynian. Dbała nie tylko o naukę, ale i o piękno szkolnych akademii, o wzruszającą recytację, dobór poezji. Wnosiła swoją osobą pozytywne nastawienie do świata, optymizm i docenianie wszystkiego, co w innych ludziach jest dobre. Z oddaniem i pasją uczyła swojego przedmiotu starając się dotrzeć do każdego umysłu.

              Pani Kazimiera Warchoł z wielkim zaangażowaniem i atencją prowadziła naukę z najmłodszymi – w klasach 1-3 i przedszkolu. Była nauczycielem wymagającym, solidnym ale także życzliwym, troskliwym i dbającym o dobro ucznia. Dała się poznać jako pracowita i rzetelna osoba. Przez wiele lat była opiekunem Szkolnego Koła Caritas, dbając o zauważenie i pomoc potrzebującym. Wielokrotnie organizowała zbiórki dla tych, którzy takiej pomocy potrzebowali. Starała się umilać czas osobom starszym, schorowanym wyjeżdżając do Domu Pomocy Społecznej z programami artystycznymi.

              Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o przeniesieniu z naszej Miejscowości wieloletniego Proboszcza naszej Parafii – Księdza Jarosława Depczyńskiego. Pracował z naszą młodzieżą przez 15 lat. Zawsze z życzliwością i uśmiechem oraz serdecznością spotykał się z Uczniami, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami. Zawsze można było liczyć na dobre słowo, radę i piękne świadectwo życia duchowego. Z wielką wrażliwością na piękno starał się o ubogacenie naszej miejscowości o wspaniałe rzeźby, a przede wszystkim o nietuzinkowy, nadzwyczajny wystrój naszej świątyni. Dbał także o pozytywne relacje w środowisku. Był organizatorem życia parafialnego, wdrażając młode pokolenie do aktywnego uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach. Organizował wycieczki, pielgrzymki, wyjazdy na wydarzenia kulturalne, dbając o ubogacanie naszej wspólnoty.

              Trzy ważne osoby odchodzą z naszego Grona Pedagogicznego. Nie sposób wyliczyć wszystkich zasług oraz pozytywów, jakie wnosiły swoimi osobowościami do naszej społeczności.

              Życzymy, aby nowy czas przyniósł radość, spotkania z życzliwymi i dobrymi ludźmi, aby zmiana wpłynęła na pozytywny rozwój i dalsze piękne świadectwo człowieczeństwa. Wszystkiego, co najlepsze!

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            •                Minął kolejny rok szkolny. Czas na podsumowanie tego, co się w nim działo i zebranie owoców całorocznej pracy. Ten rok obfitował w wydarzenia. Nasza szkolna kronika pęka w szwach od rozmaitych wydarzeń, akcji, uroczystości, konkursów i wyjazdów.  To znaczy, że nie próżnowaliśmy i działo się wiele dobrego. Nad tym, co złe postaramy się popracować w przyszłym roku.

                              Ten rok szkolny zakończyliśmy uczestnicząc we Mszy świętej pod przewodnictwem naszego Księdza Proboszcza – Jarosława Depczyńskiego. W szkolnych mundurkach, w galowym stroju, w obecności pocztu sztandarowego dziękowaliśmy Panu Bogu za dany nam czas.

              Następnie w szkole rok podsumował Pan Dyrektor – Grzegorz Starzec, który podziękował wszystkim Nauczycielom, Personelowi Radzie Rodziców oraz Uczniom za trud i pracę.

              Szkołę opuszcza dwunastu uczniów ósmej klasy, którzy zaprezentowali program artystyczny, nie pomijając zdjęć i wspomnień (niektóre odsłoniły uczniowskie grzeszki). Akademia przysporzyła wiele radości.

              Następnie przyszedł czas na rozdanie świadectw wyróżniającym się uczniom. Uhonorowani zostali także Ci, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły biorąc udział w zawodach sportowych, reprezentując szkołę podczas konkursów oraz dbając o piękno szkolnych akademii – śpiewając w szkolnym chórze.

              Przyszedł także moment podziękowania za wieloletnią pracę dla Pań Bożeny Salach i Kazimiery Warchoł, które z wielkim oddaniem i staraniem o dobro ucznia pełniły służbę w naszej szkole.

              Etap przedszkolny zakończyli „zerówkowicze”. Niebawem pojawią się w szkole.

                              Czas szybko płynie. Umiejmy go dobrze wykorzystać. Nadeszły wakacje   – czas odpoczynku, radości, wyjazdów. Pamiętajmy o rozwadze i bezpieczeństwie, abyśmy cali i zdrowi powrócili w szkolne mury za dwa miesiące.

              Swoje życzenia skierowali do nas także:

              Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Chmielowiec

              Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

              Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch

              Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś

              Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba

              Zapraszamy do zapoznania się z ich listami, które dotarły do naszej szkoły drogą pocztową i elektroniczną.

            • Animacje dla przedszkolaków 

            • Na zakończenie roku szkolnego dzieci z oddziałów  przedszkolnych miały okazję wziąć udział w animacjach przeprowadzonych przez p. Magdalenę Białek i Annę Popek, które reprezentują firmę Ani Misie. Animacja była bezpłatna w ramach promocji. Serdecznie dziękujemy.

            • Wycieczka klasowa ósmokalsistów

            • W dniach 06.06-07.06.2023 r. ósma klasa pod opieką wychowawcy - Pani Agaty Dulskiej-Jeż i Pani Sylwii Kosiorowskiej pojechała pociągiem na wycieczkę klasową do Wrocławia. Podczas niej uczniowie mieli okazję obejrzeć panoramę Racławicką. Zwiedzali Stare Miasto oraz ZOO. Najbardziej niezapomniane chwile dla uczniów to podróż pociągiem, tramwajem, wspólne spacery po Wrocławiu oraz prawie nieprzespana noc. To była świetna przygoda. 

            • Wycieczka do kopalni soli

            • Uczniowie klas 5-7 w dniu 19 czerwca odwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. Dla niektórych zjazd windą górniczą był nie lada przeżyciem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podróży kolejką torową, która wiodła nas przez ogromne korytarze solne. Przewodnicy opowiadali historie powstania kopalni oraz ciężkiej pracy górnika. Spotkaliśmy się z wirtualnymi postaciami z przeszłości oraz ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. W kaplicy podziwialiśmy jej piękny wystrój. Podziemna przeprawa łodzią przez zalaną solanką komorę to jedna z największych atrakcji bocheńskiej kopalni. Jedyna na skalę światową. Za wzorowe zachowanie w czasie zwiedzania otrzymaliśmy na pamiątkę pokaźną bryłę soli od Pani przewodnik.

              Aby wydostać się na powierzchnię musieliśmy najpierw wyjść schodami – było ich ponad trzysta, a później wyjechać windą.

            • Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw Fantazja w Rzeszowie

            • Dzieci przedszkolne najbardziej lubią zabawę dlatego z niecierpliwością czekały na wyjazd do Fantazji w Rzeszowie. Wspaniała, wesoła zabawa, a przede wszystkim bezpieczna, trwała przez cały czas o czy świadczą zamieszczone zdjęcia.

          • Szkoła Promująca Zdrowie

          • Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            - systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            - wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1
            . Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

            Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
            szkoła ma
            • zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,

            • umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,

            • zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,

            • włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,

            • włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja

            • Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.

            jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Werynia 382
      • (+48 ) 17 22-71-660
      • Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa 36-100 Werynia Poland
      • Informacja o plikach cookie 1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ stosuje się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, mogą także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. “ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. 3. W ramach serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: “niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, “funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające “zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. 4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. 5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. 6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem oraz dostawców aplikacji.   Pliki cookies Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 1. Co to są pliki cookies? Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: • dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: • niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, • "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp., • "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. Prawa autorskie przysługują IAB Polska.  Źródło informacji:  http://wszystkoociasteczkach.pl/. Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ? Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Pliki cookies pomagają Ci sprawniej poruszać się po stronach www. Jeżeli uważasz, że obecność tych plików narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki. Jeżeli zablokujesz nasze pliki cookies możesz spotkać się z sytuacją, w której pewne elementy naszej strony www nie będą działać. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Jak wyłączyć behawioralne reklamowe pliki cookies? Jeżeli niepokoi Cię wykorzystywanie behawioralnych reklamowych plików cookies możesz odwiedzić stronę YourOnlineChoices, gdzie znajdziesz podane w przystępnej formie informacje dotyczące działania reklamy behawioralnej wykorzystującej pliki cookies. Wskazana strona YourOnlineChoices nie należy do Wolters Kluwer i nie ponosimy odpowiedzialności za informacje w niej zawarte. Jak zablokować usługi statystyczne Google Analytics? Dodatek do przeglądarki umożliwiający zablokowanie Google Analytics można pobrać tutaj. Jak włączyć i wyłączyć pliki cookies używając Twojej przeglądarki internetowej: Google Chrome: • Kliknij ikonę na pasku narzędzi • Wybierz „Ustawienia" • Na dole strony kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane…” • W sekcji „Prywatność” kliknij „Ustawienia treści” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Zezwalaj na przechowywanie danych lokalnie (zalecane)” . Aby akceptować tylko własne pliki cookies, zaznacz pole „Zablokuj pliki cookies i dane z witryn innych firm”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Blokuj próby umieszczania na tym komputerze danych z witryn” (nie zalecamy). • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Google Chrome. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Chrome znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Google. Microsoft Internet Explorer 6.0, 7.0, 8.0, 9.0: • Kliknij „Narzędzia” na górze okna przeglądarki i wybierz „Opcje internetowe” • W oknie „Opcje internetowe” przejdź do zakładki „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies: Ustaw suwak na poziom średni lub poniżej • Aby wyłączyć obsługę plików cookies: Przesuń suwak na samą górę, aby zablokować wszystkie pliki cookie • Wraz ze zmianą położenia suwaka prezentowane są informacje o poziomie blokady • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Internet Explorer. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa firmy Microsoft dla Windows 7 oraz Windows Vista. Mozilla Firefox: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Opcje” • Wybierz panel „Prywatność” • W sekcji „Historia” w linii „Program Firefox:” z rozwijalnej listy należy wybrać „będzie używał ustawień użytkownika” • Aby włączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna być zaznaczona wraz z opcją „Akceptuj ciasteczka z innych witryn niż odwiedzane”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna zostać odznaczona. • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Mozilla Firefox. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Firefox znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Mozilla. Opera: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Preferencje” • W oknie „Preferencje” wybierz zakładkę „Zaawansowane” • W menu po lewej stronie wybierz „Ciasteczka” • Aby włączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Akceptuj ciasteczka” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Nigdy nie akceptuj ciasteczek” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Opera. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Opera Software. Safari: • Kliknij w ikonę ustawień , a następnie wybierz „Preferencje” • Wybierz panel „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Nigdy”. Aby akceptować tylko pliki cookie odwiedzanej witryny, wybierz pole „Od innych podmiotów lub reklamodawców” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Zawsze” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Safari. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie firmy Apple. Wszystkie pozostałe przeglądarki: Prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce lub skontaktowanie się z producentem przeglądarki. Jak zarządzać plikami cookies na telefonie komórkowym? Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Informacje o zarzadzaniu plikami cookies na telefonie komórkowym można znaleźć w Podręczniku Użytkownika danego telefonu. Jak zarządzać plikami cookies typu flash? Niektóre aplikacje Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. wykorzystują multimedialny dodatek do przeglądarki internetowej o nazwie Adobe Flash Player, który umożliwia użycie plików cookies typu flash. Aby wyłączyć pliki cookies typu flash postępuj zgodnie z następującymi krokami: • Będąc na stronie www, wykorzystującej dodatek Adobe Flash Player, wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia programu Adobe Flash Player” • W ustawieniach magazynu lokalnego przesuń suwak do lewej strony Zmiana ustawień lub usunięcie plików cookies typu flash jest możliwe również za pomocą narzędzia, które udostępnia firma Adobe: Menedżer ustawień programu Adobe Flash Player. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta: www.adobe.com. Przed skorzystaniem prosimy o zapoznanie się z informacjami o działaniu tego narzędzia. Niektóre aplikacje wykorzystują pliki cookies typu DOM Storage.W celu zablokowania lub usunięcia plików tego typu prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce internetowej lub skontaktowanie się z producentem tej przeglądarki.
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, reprezentowana przez Dyrektora szkoły; siedziba: Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa Administratora reprezentuje Dyrektor jednostki, z którym można się skontaktować w siedzibie placówki, pod nr tel +48 17 2271660 lub drogą elektroniczną: spwerynia@op.pl Inspektor Ochrony Danych: tel.: 17 2270 280, e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie