• Aktualności

            • Z serca dla serca

            • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej Fundacji Z Serca dla Serca. Zebraliśmy 209 złotych i przekazaliśmy na budowę hospicjum dziecięcego.

              Dziękujemy Opiekunowi Szkolnego Koła Caritas - Pani Krystynie Lis-Hanicotte za czuwanie nad zbiórką, a uczniom klasy ósmej za działania wolontariackie na rzecz dzieci, którymi opiekuje sią Fundacja Z serca dla serca.

            • Sukcesy w konkursie wojewódzkim "Jesienią góry są najszczersze"

            • ...Połoniną i doliną wędrować, piękne wspomnienia w swoim sercu chować - to tekst utworu, który przygotował zespół z naszej szkoły na wojewódzki konkurs Jesienią góry są najszczersze.16 listopada 2023 r. w Urban-lab w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w tym konkursie. Konkurs cieszy się ogromną popularnością, tym większą mamy satysfakcję, że nasi uczniowie zdobywają w nim nagrody i wyróżnienia: III miejsce w kategorii piosenka zdobył zespół muzyczny z naszej szkoły w składzie: Dagmara Mytych, Dominik Starzec i Malwina Zielińska. W kategorii plastycznej wyróżnienie zdobyła Julia Pytlak. Na konkurs wpłynęło trzy tysiące prac. Bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym artystom.

              Dziękujemy Opiekunom uczniów za pracę włożoną w ich przygotowanie i gratulujemy sukcesów!!!

            • Wyjazd na spektakl teatralny

            • W dniu 16.11 klasy 1-4 wybrały się do MDK w Kolbuszowej, na spektakl pt." Najpiękniejsze baśnie Andersena". Dzieci miały okazję oglądać 3 baśnie, m.in. Calineczka, Krzesiwo oraz Świniopas.

              Fantastyczna atmosfera spektaklu często przemieszana z realiami życia codziennego, nadaje „Baśniom Pana Andersena” specyficzny klimat przypowieści o najważniejszych dla człowieka sprawach, o dylematach życia, o ludzkich marzeniach i tęsknotach, o niegodziwości i o miłości, a także pięknie świata. Przypowieści niosącej optymistyczne przesłanie dla dzieci i dorosłych o tym, że dobro można odnaleźć w wytrwałości dążenia do celu, życzliwości dla świata, akceptacji siebie i tolerancji dla drugich, szacunku dla natury, okazywaniu współczucia i wrażliwości na cierpienia. Ciekawe efekty dźwiękowe i świetlne oraz wspaniałe stroje dodatkowo uatrakcyjniły doskonałą grę aktorską. To wszystko sprawiło, że przedstawienie na długo zostanie uczniom w pamięci.

            • Przedszkolaki na warsztatach kulinarnych w ZSAE w Weryni

            • Z okazji Europejskiego dnia zdrowego odżywiania nasi milusińscy wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Agrotechniczno Ekonomicznych  w Weryni pod kierunkiem pani profesor Agnieszki Biestek , która kierowała całym zespołem uczniów, naszych przedszkolaków no i nami- pracownikami przedszkola. Szło jej wszystko wyśmienicie, bo każdy odpowiedzialnie wykonywał powierzone zadania. Oczywiście najbardziej zapracowane były dzieci  bo my- dorośli tylko im pomagaliśmy. Udało się wszystko pomimo, że posługiwały się różnymi narzędziami a nawet nożami -pod nadzorem -więc było bezpiecznie. Dzieci zrobiły pizzerinki, sałatkę owocową i dyniowe muffinki. Podczas pracy pani Agnieszka opowiadała o zdrowych potrawach, owocach oraz warzywach, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Na koniec była degustacja i docenianie walorów smakowych. Wszędzie roznosił się piękny zapach a apetyty dopisywały.  

            • Turniej piłkarski „ SOKÓŁ CUP ”

            • W dniu 10 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły - drużyny  dziewcząt i chłopców, uczestniczyli w turnieju "Sokół Cup" zorganizowanym przez KS Sokół Kolbuszowa Dolna w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. W turnieju tym udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kolbuszowa. Grupy reprezentujące naszą szkołę powróciły z turnieju z medalami, dyplomami i pucharami. Dziewczęta zajęły I m-ce pokonując drużyny z SP nr. 2 w Kolbuszowej, SP nr. 1 w Kolbuszowej oraz SP w Widełce. Ponadto nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju zdobyła Julia Nowak, a nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobyła Wiktoria Sajdak. Drużyna dziewcząt występowała w składzie: Wiktoria Sajdak, Nicole Wójcicka, Julia Nowak, Oliwia Frysztak, Zuzanna Skrzeczewska, Bernadeta Rumak, Pola Kardyś, Amelia Kret.

              Dziękujemy Panu Andrzejowi Żywcowi za zorganizowanie uczniów oraz opiekę nad nimi.

              Uczniom i Opiekunowi gratulujemy sukcesów!!!

            • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

            • W dniu 8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, uczenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

              Właściwe odżywianie ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego, w związku z czym stanowi podstawę zdrowego stylu życia. Dzięki stosowaniu się do zasad prawidłowego odżywiania zmniejszamy ryzyko wystąpienia otyłości i związanych z nią chorób, takich jak: cukrzyca typu 2, choroby serca oraz wiele nowotworów: rak okrężnicy, piersi, prostaty. Prawidłowe odżywianie wpływa również na jakość życia, poprawia wygląd; dodaje energii, zwiększając zdolność do pracy oraz ćwiczeń fizycznych i umysłowych.

              Obecnie wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania. Coraz więcej osób stara się jeść zdrowe, nieprzetworzone produkty, zamiast posiłków typu fast food. Mimo to, w dalszym ciągu wielu uczniów cierpi na nadwagę. Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ma za zadanie pokazać, jak ważne jest zdrowe odżywianie w dzieciństwie, ponieważ wiąże się ono z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu w dorosłym życiu.

              Święto to obchodzone jest na wiele sposobów. Powstają kampanie informacyjne, które dotyczą dobrych nawyków żywieniowych, prowadzone są różne warsztaty w tej tematyce, a w niektórych krajach szefowie kuchni zapraszają dzieci i młodzież do restauracji, aby pokazać im czym jest zdrowe jedzenie i gotowanie.

              Nasza szkoła również obchodziła ten wyjątkowy dzień w sposób szczególny. Każda klasa od 1 do 8 przygotowała zdrowy poczęstunek, mi.n były to owocowe smoothe, sałatki, szaszłyki czy deserki. Starsze klasy przygotowały sałatki fit, wrapy, torille lub owsianki. Wszystko to dzieci zaprezentowały w formie szwedzkiego bufetu. Dzięki czemu mogły się pochwalić swoimi kulnarnymi zdolnościami, jak i spróbować zdrowych przekąsek. Również wychowawcy włączyli się do promowania zdrowego odżywania poprzez pogadanki z uczniami o prawidłowym żywieniu oraz walorach zdrowotnych owoców i warzyw.

              Dziękujemy wszystkim za wielkie zaangażowanie!

            • Konkurs „Śladami Polskich Noblistów”

            • Polscy Nobliści  to osoby, dzięki którym o naszym kraju usłyszał cały świat. Ważne jest więc propagowanie wiedzy o nich szczególnie wśród młodego pokolenia Polaków.

              W związku z tym dnia 14 listopada uczniowie: Bartłomiej Baran oraz Bartłomiej Blat reprezentowali naszą szkołę w XII gminnym konkursie wiedzy  „Śladami Polskich Noblistów” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bukowcu. W tym roku był on poświęcony poetce- Wisławie Szymborskiej.

              Nasza szkolna drużyna zajęła czwarte miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z chłopców, ponieważ włożyli dużo pracy w przygotowanie się do konkursu. Zadaniami uczestników rywalizujących ze sobą było rozwiązanie szczegółowego testu wiedzy o życiu i twórczości poetki. Dodatkowo musieli się zmierzyć także z zadaniami matematycznymi powiązanymi z utworami Wisławy Szymborskiej. Poziom trudności był bardzo wysoki, dlatego cieszy nas miejsce, które zajęli nasi reprezentanci.

              Dziękujemy Pani Magdalenie Wiącek za przygotowanie uczniów do konkursu.

            • „Tam gdzie miłość jest i dobroć, tam mieszka Bóg.”

            • 12 listopada 2023 roku na Mszy Świętej o godzinie 15 Parafialny Zespół CARITAS obchodził 30-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie uroczystą Mszę Świętą koncelebrowali: ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Proboszcz Piotr Roman, oraz ks. Prałat Stanisław Wójcik – założyciel Caritasu w naszej parafii. W liturgię czynnie włączyły się członkinie PZ Caritas. Homilię wygłosił ks. dr Piotr Potyrała.

              Po uroczystej Mszy świętej miało miejsce spotkanie w Świetlicy Domu Kultury w Weryni, gdzie wystąpili członkowie Szkolnego Koła Caritas. Następnie Prezes PZ Caritas - Pani Weronika Sondej przedstawiła sprawozdanie z działalności Caritasu w naszej parafii. Caritas, to organizacja wnosząca wiele dobra w naszej miejscowości. Opiekuje się osobami potrzebującymi pomocy, z życzliwością i miłością wspiera tych, którzy borykają się z różnorakimi trudnościami i potrzebami. Stąd wiele słów uznania i wdzięczności skierowanych podczas spotkania do Członkiń Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za Ich poświęcenie, troskę i miłosierne spojrzenie na bliźnich w potrzebie. Życzymy dużo zdrowia i sił oraz potrzebnych łask do dalszej pracy.

            • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

            • Dnia 9  listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.  Tego dnia dominowały dwa kolory - biel i czerwień, które są wyrazem naszej postawy patriotycznej i podkreślają radość świętowania z odzyskania wolności.

              Uroczystą akademię tradycyjnie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy 6 przedstawili wszystkim zebranym na sali gimnastycznej przedstawienie „Szabla”, w który pragnęli przekazać, że o historii naszego kraju pamiętać należy zawsze, a Polskę trzeba mieć w sercu, bo wtedy jest się prawdziwym patriotą. Szkolny chór pod kierownictwem Pani Sylwii Opalińskiej – Starzec zaprezentował kompozycję pięknych utworów patriotycznych. Następnie wystąpiły dzieci z przedszkola, które przedstawiły  widowiskowy taniec z flagami  biało - czerwonymi oraz piosenkę i wiersz o naszej ojczyźnie. Atmosferę patriotyczną młodzi artyści budowali poprzez narrację i recytację oraz okolicznościowy śpiew. 

              Natomiast dnia 11 listopada wzięliśmy udział we Mszy Św. w intencji  Ojczyzny. Po niej powtórzyliśmy program artystyczny dla parafian zgromadzonych w kościele parafialnym.

              Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. 

            • Zajęcia plastyczne w ramach NPRCZ

            • Książka, to przyjaciel człowieka. Bez wychodzenia z domu możemy przeżyć niezwykłe przygody. Biblioteka szkolna stoi przed uczniami otworem. W październiku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka plastycznego odwiedzili szkolną bibliotekę i wypożyczyli książki. Po ich przeczytaniu wykonali ilustrację do wybranego fragmentu książki. Tworzyli prace plastyczne różnymi technikami próbując stworzyć obraz do przeczytanego tekstu. Powstały ciekawe, wielobarwne prace, a przeczytane książki powróciły na półki, aby służyć innym czytelnikom.

            • Sławię Cię Ziemio Ojczysta pieśnią i piosenką

            • W czwartek 26 października 2023 r. w Majdanie Królewskim odbyła się prawdziwa uczta muzyczna - XXII Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Religijnej Sławię Cię Ziemio Ojczysta pieśnią i piosenką. Na konkurs zjechali się młodzi artyści z całego naszego województwa.  Młodzi, utalentowani wokaliści prezentowali się na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim, gdzie od lat w miłej atmosferze przebiega gala konkursowa. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Tu nie było słabych wykonań i interpretacji utworów. Każdy uczestnik wspinał się na wyżyny swoich umiejętności wokalnych. Każdy starał się oddać emocje płynące z wykonywanych utworów.  Reprezentantem naszej szkoły był Antoni Biestek z klasy 7. Niestety nie udało się zdobyć nagrody, ale konkurencja była naprawdę wielka. Śliczne wykonania utworów patriotycznych i religijnych pozostaną na długo w naszej pamięci. Dla uczestników konkursu to wielkie wyróżnienie móc startować w takim przeglądzie. Słuchanie innych wykonawców było niezwykle inspirujące, a wielokrotnie wzruszające i zachwycające. Oby więcej takich konkursów. Antkowi życzymy udanych występów w następnych konkursach.

            • Pasowanie na Przedszkolaka

            • To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom, medal i słodkości.

              Nowym, pełnoprawnym Przedszkolakom życzymy, żeby dobrze czuły się wśród nas, pięknie rozwijały swoje umiejętności i nie bały się pytać.

              Paniom Przedszkolankom życzymy sił do ciężkiej pracy, którą trzeba wkładać w edukację nie tylko przedszkolną, ale na każdym poziomie nauczania.

              POWODZENIA!!!

            • Szkolny Konkurs Ortograficzny

            • Dnia 16 października  został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas V- VIII.

              Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.                                                                           

              Uczestnicy napisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

               

              Wyniki konkursu:

              Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali:

              I miejsce – Julia Nowak kl.7

              II miejsce – Wojciech Mazur kl.7

              III miejsce – Zuzanna Skowron kl.6

              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

            • Spotkanie z Siostrą Michalitką

            •  dniu 30 października w naszej szkole odbyło się spotkanie zatytułowane „ Welon, fura i brawura”, w którym uczestniczyły klasy od 4 do 8. Bohaterem tego spotkania była siostra Karina Pawłowska ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła zwanego Michalitkami. Siostra sama nazywała siebie „Petardą”. I jak się okazało po spotkaniu, ten przydomek pasował do niej idealnie, ponieważ energią i wigorem jaki posiadała „zaraziła” całą szkolną społeczność.

              Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, a sama siostra zapowiedziała, że będzie to katecheza w innej formie. Zgromadzonym na sali dzieciom opowiedziała w piękny sposób o swoim powołaniu, o obecności Boga w jej życiu i o swojej duchowej służbie. Zachęcała wszystkich uczniów, aby byli otwarci na Boga, aby żyli w przyjaźni ze swoim Aniołem Stróżem oraz aby nie bali się marzyć o wielkich rzeczach, bo one mogą się spełnić. Siostra Karina dodatkowo posiada wielką pasję jaką jest taniec, dlatego spotkanie było przeplatane bardzo żywiołowymi układami tanecznymi. Dzieci śpiewały i chwaliły Boga również w tańcu. Spotkanie okazało się wspaniałą lekcją religii, a dodatkowo wszyscy jeszcze cudownie się bawili.

              Siostrze Karinie Pawłowskiej składamy serdeczne „Bóg zapłać” za tak wielkie świadectwo wiary, którego mogliśmy doświadczyć.

            • Audycje muzyczne z Filharmonią Podkarpacką

            • W dniu 30 października 2023 roku rozpoczęliśmy w szkole nowy sezon spotkań z muzykami Filharmonii Podkarpackiej. Przed nami audycje muzyczne, w których poznamy instrumenty świata, odbędziemy podróż do krainy świętego Patryka, wspólnie zakolędujemy, będziemy się kołysać w rytm samby, poznamy muzyczny język miłości, spotkamy legendy rocka, zapoznamy się z pięknem naszych tańców narodowych i na koniec zabłyśnie nam majowa jutrzenka.

              Z pewnością będzie ciekawie, inspirująco, baaardzooo muzycznie!

            • Europejski Dzień Seniora - Seniorki czytają przedszkolakom

            • 20 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji przedszkolaków odwiedziły Seniorki z naszej miejscowości panie - Maria Opalińska, Grażyna Pupa i Justyna Zawadzka.  W pięknych, odświętnych strojach prezentowały się zjawiskowo. Przeczytały dzieciom bajki, rozmawiały z dziećmi, słuchały piosenek. Bardzo miło spędziliśmy razem czas. Wszystkim Seniorom życzymy szczęścia, zadowolenia, uśmiechu, wysokiej emerytury, a szczególnie dużo zdrowia.

            • „Zrób sobie przerwę na czytanie”

            • #przerwanaczytanie

                        Przerwa na czytanie to akcja ogólnopolska realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

              W tym roku  jest realizowana już po raz czwarty. Skierowana jest do placówek oświatowych każdego typu z całego świata znajdujących się w Polsce oraz  współpracujących z nimi placówek partnerskich mieszczących się poza granicami Polski. Celem akcji jest m in.

              – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

              – integracja środowiska lokalnego;

              – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

              – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

              Dnia 10 października do tej inicjatywy włączyła się też nasza szkoła. Uczniowie ze starszych klas przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, które czytali na przerwie. Klasy od 1 do 3 zebrały się w szkolnej świetlicy i tam wspólnie  pod czujnym okiem p. Moniki Psoty czytali wybraną przez nią książkę. Natomiast uczniowie klasy piątej odwiedzili przedszkole, gdzie przeczytali bajkę z morałem: „Nie otwieraj drzwi nieznajomym”.

              Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony uczniów. Cześć z nich zadeklarowała, że będzie spędzać z książką jeszcze więcej przerw.

            • Przedszkolaki w weryńskiej Izbie Pamięci

            • Jak żyli ludzie w dawnych czasach, jakich narzędzi używali, jak się odżywiali i czy ich praca była ciężka? Na te i jeszcze wiele innych pytań mogliśmy zdobyć odpowiedzi, dzięki gościnności pani Weroniki, przewodniczącej Caritasu. Mieliśmy możliwość zasiąść w dawnych szkolnych ławkach i dowiedzieć się jak wyglądała nauka.

              Pani Weronika przeprowadziła też opowiadanie o tym, jak ludzie pozyskiwali chleb, począwszy od uprawy roli, poprzez siew ręczny, zbieranie zboża sierpem i kosą, młócenie cepami, mielenie w żarnach lub w młynie, po wypiek w domowym chlebowym piecu. Dzieci poznały wiele nowych wyrazów, zdobyły dużo wiadomości.  Były też zabawy i piosenki, z jakimi bawiły się kiedyś dzieci.

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • ​​​​Nasza szkoła świętowała dzisiaj 12 października Dzień Edukacji Narodowej. 

              Była to doskonała okazja do przypomnienia założeń Komisji Edukacji Narodowej, a właściwie Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej czyli centralnego organu władzy oświatowej w Polsce, zależnego tylko od króla i Sejmu, powołanego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.

              Był to także dobry moment na złożenie podziękowań Pedagogom i Pracownikom szkoły za całokształt ich pracy. Swoje podziękowania przekazali uczniowie podczas uroczystej akademii, Rodzice, na czele z Przewodniczącym Rady Rodziców Marcinem Biestkiem oraz Dyrektor Szkoły Grzegorz Starzec.

              Formą podziękowań są także nagrody, przyznawane nauczycielom i pracownikom szkoły za ich wkład w edukację młodego pokolenia Polaków oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków. Wszystkim nagrodzonym Serdecznie gratulujemy!

              A tym, którzy przygotowali akademię: Paniom Małgorzacie Andryś, Edycie Chrząstek i Sylwii Opalińskiej-Starzec oraz Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za przygotowane przedstawienie.

              Swoje życzenia z okazji Dnia Nauczyciela skierowali do nas także: Poseł na Sejm Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk i Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.

              Zapraszamy do zapoznania się z tymi życzeniami poniżej.

              13 października obdyła się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego uroczystość wręczenia nagród Kuratora Oświaty. Tę zaszczytną nagrodę odebrał Dyrektor naszej Szkoły Grzegorz Starzec.

            • Święto tabliczki mnożenia

            • 6 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było promowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Z tej okazji  zorganizowano konkurs matematyczny pozwalający wyłonić wśród uczniów naszej szkoły Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, a zwycięzców, poza ich bezbłędnym rozwiązaniem testu wyłoniono również ze względu na szybkość jego rozwiązania. 

              W kategorii klas III-IV zwyciężyli:

              I miejsce – Aleksandra Stępień

              II miejsce – Antoni Wójcicki

              III miejsce – Igor Czachor

               

              W kategorii klas V-VIII zwyciężyli :

              I miejsce – Wiktoria Sajdak

              II miejsce – Bartłomiej Baran

              III miejsce – Antoni Biestek

              Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz małe upominki.

                Kolorowanka Mądra sowa do druku i online

              Dziękujemy Pani Małgorzacie Andryś za inicjatywę i jej realizację.

          • Szkoła Promująca Zdrowie

          • Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            - systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            - wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1
            . Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

            Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
            szkoła ma
            • zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,

            • umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,

            • zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,

            • włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,

            • włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja

            • Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.

            jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Werynia 382
      • (+48 ) 17 22-71-660
      • Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa 36-100 Werynia Poland
      • Informacja o plikach cookie 1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ stosuje się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, mogą także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. “ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. 3. W ramach serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: “niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, “funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające “zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. 4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. 5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. 6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem oraz dostawców aplikacji.   Pliki cookies Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 1. Co to są pliki cookies? Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: • dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: • niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, • "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp., • "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. Prawa autorskie przysługują IAB Polska.  Źródło informacji:  http://wszystkoociasteczkach.pl/. Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ? Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Pliki cookies pomagają Ci sprawniej poruszać się po stronach www. Jeżeli uważasz, że obecność tych plików narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki. Jeżeli zablokujesz nasze pliki cookies możesz spotkać się z sytuacją, w której pewne elementy naszej strony www nie będą działać. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Jak wyłączyć behawioralne reklamowe pliki cookies? Jeżeli niepokoi Cię wykorzystywanie behawioralnych reklamowych plików cookies możesz odwiedzić stronę YourOnlineChoices, gdzie znajdziesz podane w przystępnej formie informacje dotyczące działania reklamy behawioralnej wykorzystującej pliki cookies. Wskazana strona YourOnlineChoices nie należy do Wolters Kluwer i nie ponosimy odpowiedzialności za informacje w niej zawarte. Jak zablokować usługi statystyczne Google Analytics? Dodatek do przeglądarki umożliwiający zablokowanie Google Analytics można pobrać tutaj. Jak włączyć i wyłączyć pliki cookies używając Twojej przeglądarki internetowej: Google Chrome: • Kliknij ikonę na pasku narzędzi • Wybierz „Ustawienia" • Na dole strony kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane…” • W sekcji „Prywatność” kliknij „Ustawienia treści” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Zezwalaj na przechowywanie danych lokalnie (zalecane)” . Aby akceptować tylko własne pliki cookies, zaznacz pole „Zablokuj pliki cookies i dane z witryn innych firm”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Blokuj próby umieszczania na tym komputerze danych z witryn” (nie zalecamy). • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Google Chrome. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Chrome znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Google. Microsoft Internet Explorer 6.0, 7.0, 8.0, 9.0: • Kliknij „Narzędzia” na górze okna przeglądarki i wybierz „Opcje internetowe” • W oknie „Opcje internetowe” przejdź do zakładki „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies: Ustaw suwak na poziom średni lub poniżej • Aby wyłączyć obsługę plików cookies: Przesuń suwak na samą górę, aby zablokować wszystkie pliki cookie • Wraz ze zmianą położenia suwaka prezentowane są informacje o poziomie blokady • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Internet Explorer. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa firmy Microsoft dla Windows 7 oraz Windows Vista. Mozilla Firefox: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Opcje” • Wybierz panel „Prywatność” • W sekcji „Historia” w linii „Program Firefox:” z rozwijalnej listy należy wybrać „będzie używał ustawień użytkownika” • Aby włączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna być zaznaczona wraz z opcją „Akceptuj ciasteczka z innych witryn niż odwiedzane”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna zostać odznaczona. • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Mozilla Firefox. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Firefox znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Mozilla. Opera: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Preferencje” • W oknie „Preferencje” wybierz zakładkę „Zaawansowane” • W menu po lewej stronie wybierz „Ciasteczka” • Aby włączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Akceptuj ciasteczka” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Nigdy nie akceptuj ciasteczek” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Opera. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Opera Software. Safari: • Kliknij w ikonę ustawień , a następnie wybierz „Preferencje” • Wybierz panel „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Nigdy”. Aby akceptować tylko pliki cookie odwiedzanej witryny, wybierz pole „Od innych podmiotów lub reklamodawców” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Zawsze” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Safari. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie firmy Apple. Wszystkie pozostałe przeglądarki: Prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce lub skontaktowanie się z producentem przeglądarki. Jak zarządzać plikami cookies na telefonie komórkowym? Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Informacje o zarzadzaniu plikami cookies na telefonie komórkowym można znaleźć w Podręczniku Użytkownika danego telefonu. Jak zarządzać plikami cookies typu flash? Niektóre aplikacje Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. wykorzystują multimedialny dodatek do przeglądarki internetowej o nazwie Adobe Flash Player, który umożliwia użycie plików cookies typu flash. Aby wyłączyć pliki cookies typu flash postępuj zgodnie z następującymi krokami: • Będąc na stronie www, wykorzystującej dodatek Adobe Flash Player, wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia programu Adobe Flash Player” • W ustawieniach magazynu lokalnego przesuń suwak do lewej strony Zmiana ustawień lub usunięcie plików cookies typu flash jest możliwe również za pomocą narzędzia, które udostępnia firma Adobe: Menedżer ustawień programu Adobe Flash Player. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta: www.adobe.com. Przed skorzystaniem prosimy o zapoznanie się z informacjami o działaniu tego narzędzia. Niektóre aplikacje wykorzystują pliki cookies typu DOM Storage.W celu zablokowania lub usunięcia plików tego typu prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce internetowej lub skontaktowanie się z producentem tej przeglądarki.
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, reprezentowana przez Dyrektora szkoły; siedziba: Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa Administratora reprezentuje Dyrektor jednostki, z którym można się skontaktować w siedzibie placówki, pod nr tel +48 17 2271660 lub drogą elektroniczną: spwerynia@op.pl Inspektor Ochrony Danych: tel.: 17 2270 280, e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie