W dniu 17 marca 2025 r. klasa 8 pojechała pociągiem do Rzeszowa do FlyParku. Uczniowie obchodzili Dzień Kobiet podczas wspólnej zabawy. Wyjazd ten był również dobrą okazją do spaceru ulicami stolicy Podkarpacia. Po kilku godzinach wrażeń umęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.
Wycieczka klasy 8
Program profilaktyczny "Nie pal przy mnie, proszę"
Program był realizowany w klasie II i III naszej szkoły i miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu - w których inne osoby palą przy nich tytoń. Udział w wydarzeniu miał również zwiększyć wiedzę uczniów w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego.
Program miał charakter profilaktyczny i był organizowany we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną w Kolbuszowej.
Zajęcia przeprowadzono według scenariuszy przygotowanych w ramach programu: " Nie pal przy mnie, proszę". Uczniowie przyswajali wiedzę na różne sposoby. Obejrzeli film dotyczący negatywnych skutków palenia pt.: "Gdy chmura płuca dusi". Uczyli się również piosenki pt.: "Mamo, tato nie pal przy mnie". Poznali główną bohaterkę programu - wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im podczas zajęć edukacyjnych. W ramach podsumowania zdobytej wiedzy, dzieci wykonywały plakaty o szkodliwości palenia tytoniu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że palenie tytoniu nie sŁuży zdrowiu i może przyczynić się do rozwoju wielu groźnych chorób.
10
Warsztaty kulinarne w ramach "Programu dla szkół"
W czwartek, 13 marca 2025 roku, uczniowie klas I, II i IV wzięli udział w warsztatach kulinarnych realizowanych w ramach „Programu dla szkół”. Celem tego programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Program obejmuje również działania edukacyjne, m.in. warsztaty, dzięki którym dzieci poznają smak zdrowych przekąsek oraz uczą się praktycznego przygotowywania ich. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali pyszną i pełną witamin surówkę. Podczas warsztatów dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się, jak zdrowa i zbilansowana dieta, bogata w owoce, warzywa i nabiał, wpływa na zdrowie każdego z nich. Dzieci otrzymały solidną dawkę wiedzy o pochodzeniu produktów, ich uprawie oraz produkcji. Poznały też kilka prostych sposobów na niemarnowanie żywności. Mamy nadzieję, że wszystkie te wskazówki wprowadzą do swojej codzienności z korzyścią dla swojego zdrowia.
22
Środowiskowy Dzień Kobiet
9 marca 2025 roku, w niedzielę, odbyły się środowiskowe obchody Dnia Kobiet w naszej miejscowości. Jako współorganizator uczestniczyliśmy w tej pięknej uroczystości z naszym przedstawieniem, które wzbudziło kilkakrotnie uśmiech na twarzach zaproszonych Kobiet i Gości. Obok nas występował także zespół Jarzębinki działający przy KGW oraz Pani Magda Jerzuchowska z Fabryka Talentów eM-Voice.
Było wiele życzeń, kwiatów, wspaniały poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i wiele ciepłych słów w stronę bohaterek uroczystości – Kobiet.
Dziękujemy za zaproszenie i współpracę z Sołtysem Wsi i KGW Werynia.
13
Szkolne obchody Dnia Kobiet
7 marca 2025 roku świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. To wspaniałe święto pozwala okazać szacunek kobietom, które są obecne w naszym życiu. Dziękujemy Wam za to, drogie Panie, że jesteście obok nas jako ta piękniejsza część świata. Mamy nadzieję, że przygotowany program artystyczny dał Wam choć trochę radości. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!
26
Zbiórka elektrośmieci
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu: „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród Dzieci i Młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.JEDYNYM WARUNKIEM JEST MOBILIZACJA DO DZIAŁANIA, PORZĄDKI DOMOWE I CHĘCI!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’
TERMIN AKCJI: od 7 do 22 marca
MIEJSCE AKCJI: dolny parking przy kościele
PARTNER:
OPERATOR AKCJI:
GREEN OFFICE ECOLOGIC Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-074, ul. Trębacka 4
KONTAKT TELEFONICZNY w godz. 8:00 - 16:00: +48 669-482-511 oraz 83 341 75 94 wew. 23;
E-MAIL: eko.szkoly@greenoffice.co / STRONA: www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
UWAGA! NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, odbywać się będzie od 7 do 28 marca 2025 roku. Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać w przedszkolu, u dyrektora szkoły lub wydrukować ze strony internetowej szkoły - link poniżej.
Wypełnione wnioski proszę złożyć do 28 marca w przedszkolu lub u dyrektora szkoły.
Zachęcamy do zapisu dzieci do naszego przedszkola !!!
Święto Patrona Szkoły
6 marca 2025 roku świętowaliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych w naszym lokalnym i gminnym wymiarze. Dzień Patrona naszej szkoły miał charakter otwarty. Przybyło wielu gości, aby razem z nami upamiętnić bohaterów narodowych.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą mjra Józefa Batorego. Następnie pod przewodnictwem sztandarów z naszej szkoły oraz innych szkół z terenu naszej gminy, wszyscy udaliśmy się do Kościoła Parafialnego w Weryni. Tu dobyła się Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.
Po Mszy Świętej miały miejsce występy artystyczne w naszej szkole. Przedszkolaki, pod okiem swojej wychowawczyni, Pani Danuty Żądło, zachwyciły zgromadzonych patriotycznym tańcem. Młodzież szkolną przygotowały Panie: Sylwia Przybyło, Magdalena Wiącek i Sylwia Opalińska-Starzec. Przygotowany program był dla zebranych piękną, wzruszającą i niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu.
Następnie zaproszeni Goście zabrali głos. Pośród nich był brat naszego Patrona, Świadek Historii – Pan Franciszek Batory.
Po części oficjalnej Goście udali się na poczęstunek, a uczniowie mogli się cieszyć wolnym popołudniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej pięknej i ważnej uroczystości oraz Gościom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.
128
Gminny Konkurs Plastyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym
04 marca 2025 r. w Szkole Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kolbuszowa. Wzięli w nim udział uczniowie z sześciu szkół: SP Domatków, SP Przedbórz, SP Nr2 Kolbuszowa, SP Kolbuszowa Górna, SP Zarębki, SP Werynia.
W kategorii klas 1-3 należało wykonać projekt kubka lub filiżanki z motywem patriotycznym. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce - Alicja Perlicka z SP w Domatkowie
I miejsce - Jakub Hutta z SP w Weryni
II miejsce - Aleksandra Hutta z SP w Weryni
II miejsce - Jakub Kasak z SP w Zarębkach
III miejsce - Dominik Starzec z SP w Weryni
III miejsce - Malwina Guzior z SP w Domatkowie
III miejsce - Jan Nabożny z SP w Weryni
Wyróżnienia:
Karol Turbak z SP w Weryni
Julia Depa z SP w Domatkowie
Marcin Rząsa z SP w Weryni.W kategorii klas 4-8 należało wykonać plakat poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce - Maja Drąg z SP w Kolbuszowej Górnej
I miejsce - Krystian Starzec z SP w Weryni
II miejsce - Maja Słabicka z SP w Zarębkach
II miejsce - Paweł Rząsa z SP w Weryni
III miejsce - Julia Petyniak z SP nr 2 w Kolbuszowej
III miejsce - Amelia Zawisza z SP w Przedborzu
Wyróżnienia:
Felicjan Hutta z SP w Weryni,
Nadia Brzuszek z SP nr 2 w Kolbuszowej
Otylia Koczoł z SP w Kolbuszowej Górnej.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Zapraszamy za rok!
Wygrana przedszkolaków w konkursie "My English Picture Dictionary".
Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy wiadomość o wygranych naszych przedszkolaków w Gminnym Konkursie Plastycznym "My English Picture Dictionary".
Grupa starsza zajęła drugie miejsce.
Grupa młodsza otrzymała nagrodę Grand Prix.
Dzieci włożyły ogrom pracy w wykonanie albumów alfabetycznych w języku angielskim. Bardzo się cieszymy, że ich praca została doceniona. Nagrody posłużą do wspólnej zabawy.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Święto Żołnierzy Wyklętych na Uniwersytecie Rzeszowskim
3 marca 2025 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyły się obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu tym brało udział wielu znamienitych przedstawicieli świata nauki, władze uczelni, studenci. Gościem specjalnym był Franciszek Batory, który jako Świadek Historii podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami i refleksjami wojennych czasów.
Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy JM Rektora UR, prof. dra hab. n. med. Adama Reicha.
Podczas uroczystości odsłonięto przywróconą po remoncie budynku tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, której autorem jest dr hab. Józef Jerzy Kierski, prof. UR. Następnie odbyło się seminarium poświęcone historii i pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W wydarzeniu tym wziął udział Dyrektor naszej szkoły Grzegorz Starzec.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym pięknym przedsięwzięciu.
18
Przedszkolne ferie w bibliotece
W czasie ferii zimowych dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez panią Marię Styczyńską z biblioteki. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, w czwartki i cieszyły się dużym zainteresowaniem maluchów. Podczas spotkań pani bibliotekarka czytała dzieciom wierszyki, które pobudzały wyobraźnię i rozweselały przedszkolaków. Po wysłuchaniu każdej historii, dzieci miały okazję wykonać różne prace plastyczne, które pozwalały im na kreatywne wyrażanie siebie.W pierwszym tygodniu warsztatów maluchy stworzyły kolorowe rybki z płyt CD. Była to świetna okazja, by połączyć ekologiczną zabawę z artystycznym wyrazem, a efekty były naprawdę piękne. W kolejnym tygodniu dzieci wykonały pączki, które następnie ozdabiały brokatem i cekinami, co dostarczyło im mnóstwo radości. Zajęcia te rozwijały zdolności manualne i plastyczne dzieci.Przedszkolakom bardzo podobały się warsztaty, chętnie brały w nich udział i z niecierpliwością czekały na kolejne spotkania. To była doskonała okazja, by w ferie połączyć naukę i zabawę w miłej atmosferze.
12
Walentynki
14 lutego, to niezwykła data. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w poczcie walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Mogli także ubrać się na czerwono, aby podkreślić wyjątkowość tego święta. Poprzez własnoręcznie wykonane kartki i upominki wyrażali swoją sympatię i kierowali miłe, dobre słowa do swoich kolegów i koleżanek. To bardzo miłe święto, które warto kultywować nie tylko raz w roku. Obdarowujmy się życzliwością i dobrocią na codzień.
"Jeśli zdziwiona jest twoja minka, z jakiej okazji list ten wysłany. Przypomnij sobie, że Walentego jest to Światowy Dzień Zakochanych".
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie, również w naszej szkole. Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym dniu młodsze dzieci naszej szkoły rozwiązywały różne zadania - wykreślanki, zagadki, które zwracały uwagę na bezpieczną pracę, zabawę w sieci. Starsze klasy miały prelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci, pamiętając o tym każdego dnia.
Wizyta pana leśniczego w przedszkolu
W dniu 12.02.2025 r. nasze przedszkole miało zaszczyt gościć pana leśniczego, który opowiedział dzieciom o lesie, jego mieszkańcach oraz o tym, jak należy dbać o środowisko naturalne. Spotkanie rozpoczęło się od interesującej rozmowy na temat zachowania w lesie. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom, jak należy postępować, by nie zakłócać spokoju leśnym zwierzętom i roślinom.
Pan leśniczy przeczytał dzieciom także krótką bajkę o sprzątaniu lasu, która zachęciła maluchy do dbania o czystość w otaczającym je świecie. Dzieci mogły także liczyć na miły upominek — każdemu maluchowi wręczono zakładkę do książki oraz książeczkę, co z pewnością ucieszyło wszystkich.
Na zakończenie, pan leśniczy zaprosił dzieci na wizytę w swoim miejscu pracy – lesie, gdzie podczas spaceru po nim opowie więcej o swojej pracy i przyrodzie. Czekamy z niecierpliwością na tę wyjątkową przygodę!
Dziękujemy Nadleśnictwu Kolbuszowa za możliwość stałej współpracy.
Wyjście klas IV-VIII do biblioteki publicznej
W dniu 11.02.2025 uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Publicznej Bibliotece w Weryni. Pani Maria Styczyńska przygotowała krótka prelekcję na temat prawa autorskiego oraz przygotowała dla dzieci ćwiczenia praktyczne. Zajęcia odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Spotkanie z panią bibliotekarką w przedszkolu
10 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy panią bibliotekarkę, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pasji do książek. Pani pokazała maluchom, jak dba się o książki, opowiadając o procesie ich oprawiania. Dzieci miały okazję spróbować tego zadania na własną rękę, co było świetną zabawą!
Pani bibliotekarka zaprezentowała również kodeks czytelnika, ucząc dzieci, jak dbać o książki i szanować wypożyczone pozycje. Następnie przeprowadziła warsztaty, podczas których każda grupa miała inne zadanie. Grupa pierwsza zapoznała się z książkami i wierszami, grupa druga przybijała pieczątki biblioteczne na kartki, a kolejna bawiła się w gry związane z zawodem bibliotekarza. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki – zakładki do książek, które mogły wyciąć i używać do swoich ulubionych książek.
Zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom i z pewnością zaprosimy panią Marysię z biblioteki ponownie!
Spotkanie jest częścią realizowanego przez nasza szkołę i oddziały przedszkolne Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
7
Zabawa karnawałowa
8 lutego 2025 roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, która była pełna wspaniałych atrakcji! Dzięki animatorkom z grupy „AniMisie” dzieci uczestniczyły w wielu ekscytujących aktywnościach, takich jak przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, wyścigi szeregów czy tańce do ulubionych hitów. Największą atrakcją wieczoru było konfetti – było go tak dużo, że mogło przykryć dzieci, które bawiły się w nim, rzucały, a nawet tarzały w nim na podłodze!
Dodatkową niespodzianką dla maluchów była wizyta specjalnego gościa – psa Rubble z bajki „Psi Patrol”, z którym dzieci mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia. Tego dnia dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie, co dodało jeszcze więcej magii do zabawy.
Dzieci z klas 1-3 połączyły siły z przedszkolakami, tworząc wspólną zabawę. Starsze klasy miały swoją zabawę od godziny 18. Starsza młodzież szkolna bawiła się do muzyki, którą sama przygotowała
Na koniec dzieci i młodzież poczęstowały się pizzą, którą wszyscy uwielbiają, a także otrzymały drobne upominki na pamiątkę.
Dziękujemy serdecznie Samorządowi Szkolnemu i jego Opiekunom za stronę organizacyjną, inicjatorom kiermaszu ciast za jego przygotowanie i poprowadzenie, wszystkim, którzy upiekli smakołyki dziękujemy za wkład rzeczowy, Rodzicom za organizację imprezy, a Nauczycielom i Pracownikom za opiekę nad dziećmi i młodzieżą.
To była niezapomniana zabawa, pełna śmiechu, tańców i wspaniałych wspomnień!
39
Kiermasz ciast
8 lutego, w sobotę, odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa połączona z kiermaszem różnych smakołyków przyniesionych przez rodziców i uczniów. Słodkości było dużo i były baardzoo pyszne!
Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację kiermaszu.
Konkurs biblijny
4 lutego odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu biblijnego pt. "Postawy empatyczne na podstawie Ewangelii według świętego Mateusza".
Wzięło w nim udział 14 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązać test wyboru i uzupełnień aby zdobyć 95 punktów. Przejście do etapu rejonowego było możliwe dla trzech osób z najlepszymi wynikami, które uzyskały minimum 60% maksymalnej liczby punktów.
Wskutek zmiany decyzji Komisji Konkursowej, wszystkie osoby, które uzyskały 60%, przechodzą do etapu rejonowego.
W naszej szkole, w tym roku, aż 7 osób uzyskało wynik powyżej 60%.
Pierwsze miejsce zajęła Martyna Rębisz a drugie Bartłomiej Blat, oboje z klasy 8. Na trzecim miejscu znalazła się Zuzanna Skowron z klasy 7. Na miejscu czwartym uplasowała się Julia Nowak, której brakło zaledwie jednego punktu do miejsca trzeciego. Na miejscu piątym znalazły się trzy osoby ex aequo: Wojciech Turbak, Artur Wit i Dominik Starzec.
Wszystkim wymienionym uczniom gratulujemy świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Gratulujemy również pozostałym uczniom ich dobrych wyników i odwagi i również życzymy im sukcesów w przyszłości.
Szkoła Promująca Zdrowie
Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.
3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.
Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
szkoła jest
• środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.
3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.
Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
szkoła jest
• środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.• elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
• miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
szkoła ma
• zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,• umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,
• zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,
• włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,
• włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja
• Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.
jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.
• elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
• miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Archiwum Aktualności