• Aktualności

            • Święto Kobiet w szkole, przedszkolu i w KGW

            • W ostatnią niedzielę, 5 marca, świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej miejscowości wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich i zaproszonymi Gośćmi, a dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Kobiet dla naszych Mam, Babć, Nauczycielek i Uczennic.

              Niektórzy mówią, że to komunistyczne święto… Ale za to jakie piękne! Oczywiście ze względu na Kobiety – płeć piękną!

              Faktem jest, że jest wspomnieniem walki Kobiet w wielu krajach o ich prawa. To całkiem niedawna historia, sięgająca początków XX wieku…  Wystarczy tu wspomnieć Marię Skłodowską-Curie - świetna kariera naukowa, podwójna noblistka, w dodatku jedna z pierwszych kobiet z prawem jazdy. Stała się symbolem międzynarodowego sukcesu kobiety w świecie nauki zdominowanym przez mężczyzn. Była pierwszą kobietą z nagrodą Nobla, jedyną, która otrzymała tę nagrodę dwa razy, pierwszą profesorką na Sorbonie.

              Dziękujemy przedszkolakom i młodzieży szkolnej za przygotowanie występów artystycznych pod okiem pedagogów: Danuty Żądło, Agnieszki Krystel, Andrzeja Żywca, Dariusza Pawliny i Sylwii Opalińskiej-Starzec.

              Wszystkim Paniom życzymy, aby były twórcze, nowoczesne, przebojowe, odważne ale i bardzo kobiece! „Piękna ko­bieta po­doba się oczom, dob­ra ko­bieta - ser­cu. Pier­wsza jest klej­no­tem, dru­ga – skarbem” (Napoleon Bonaparte).

            • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

            • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, odbywać się będzie od  9 do  30 marca 2023 roku. Wnioski o przyjęcie dziecka można pobrać w przedszkolu, u dyrektora szkoły lub wydrukować ze strony internetowej szkoły - link poniżej.

                       Wypełnione wnioski proszę złożyć do 30 marca w przedszkolu lub u dyrektora szkoły.

                       Zachęcamy do zapisu dzieci do naszego przedszkola !!!

            • Fantastyczny las

            • Co nam daje las?

              Opowiedział nam o tym zaproszony Leśnik, którego przyroda jest wielką pasją.

              Las to „zielone płuca” naszej planety Z lasu pochodzi drewno. Co jeszcze daje nam las? Oczywiście możliwość wypoczynku. Jak zachować się w lesie? Nie niszczyć roślin, nie łamać gałęzi czy rozgarniać ściółki, nie palić ognisk, nie puszczać psa bez smyczy i oczywiście nie śmiecić. Las również nas karmi.

              Oglądaliśmy różne ptaki, zwierzęta, słuchaliśmy wydawanych przez nich głosów. Poznaliśmy wiele ciekawostek o lesie. Zajęcia prowadzone z dużym zaangażowaniem, wzbogacone o ciekawe rekwizyty powodowały wielkie skupienie i zainteresowanie, nawet u małych dzieci.

            • Rozwijamy zainteresowania muzyczne w przedszkolu

            • Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka zarówno dziecka jak i dorosłego. Stanowi pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogaca doświadczenia, wpływa na wszechstronny rozwój osobowości, rozwija uczucia, wyobraźnię, dostarcza dużo radości i piękna.

              Od najmłodszych lat dziecko powinno być wprowadzane w świat muzyki i taką możliwość naszym wychowankom w przedszkolu systematycznie stwarzamy.

              Uczestniczymy w zajęciach prowadzonych przez Filharmonię Podkarpacką, szkołę muzyczną Jamaha, a także zapraszamy muzyków. Niedawno naszym gościem był pan Paweł Płudowski, a teraz zaprosiłyśmy  słynnego muzyka pana Jarosława Mazura, który swoją pasję muzyczną realizuje od najmłodszych lat. Obecnie występuje w zespole Hudacy. Pan Jarek grał, śpiewał, opowiadał o muzyce, prezentował przyniesione instrumenty muzyczne i stroje. Całość przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze.

              Dziękujemy Panu Jarkowi za zasiane ziarno muzyki w serduszkach dzieciaków.

            • II Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych

            • 27 lutego 2023 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty II Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych.

              Na konkurs wpłynęły prace ze szkół podstawowych z Bukowac, Kolbuszowej Górnej, Widełki, Domatkowa i Weryni.

              W kategorii wiekowej klas 1-4 należałowykonać projekt maskotki patriotycznej, związanej ze świętem Żołnierzy Wyklętych, w technice kolażu. Przyznano następujące nagrody i wyróznienia:

              I miejsce - Kacper Siwiec z SP w Domatkowie
              II miejsce - Paweł Rząsa z SP w Weryni
              II miejsce - Dominik Starzec z SP w Weryni
              III miejsce - Lena Zielińska z SP w Bukowcu

              Wyróznienia: Szymon Krzysik z SP w Bukowcu, Emilia Czyżewska z SP w Weryni, Marcin Rząsa z SP w Weryni.

              W kategorii wiekowej klas 5-8 należało wykonać projekt medalu okolicznościowego związanego ze świętem  Żołnierzy Wyklętych w technice reliefu. Przyznano następujące nagrody i wyróznienia:

              I miejsce - Gabriel Kułak w SP w Kolbuszowej Górnej
              II miejsce - Wojciech Turbak z SP w Weryni
              III miejsce - Oskar Syniec z SP w Widełce

              Wyróznienia: Szymon Syniec z SP w Widełce, Martyna Wesołowska z SP w Weryni.

              Gratulujemy ciekawych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów artystycznych wszystkim uczestnikom konkursu.

               

               

            • Święto Patrona Szkoły

            • W dniu dzisiejszym, tj. 27 lutego 2023 roku, odbyło się w naszej szkole święto "Żołnierzy Wyklętych". Dzień ten jest jednocześnie świętem Patrona naszej szkoły - kpt. Józefa Batorego. To jeden z 7 członków IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", który został stracony 1 marca 1951 roku po pokazowym, sfingowanym procesie jako wróg ówczesnej, komunistycznej Ojczyzny.

              Dziś Żołnierzy Wyklętych nazywamy Niezłomnymi i Niepokornymi. Nie dali się złamać i nie podporządkowali się władzy komunistycznej, za co zapłacili prześladowaniami, odosobnieniem w partyzantce, torturami i śmiercią.

              Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą naszego Patrona, umieszczoną na ścianie szkoły. Następnie udaliśmy się do kościoła parafialnego, w którym została odprawiona msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Następnie pod przewodnictwem pocztów sztandarowych powróciliśmy do szkolnej sali gimnastycznej.

              Dzieci i młodzież pod okiem swoich Pedagogów, przygotowały z tej okazji ujmujący, patriotyczny program artystyczny. Został on przedstawiony szerokiej publiczności zaproszonych Gości jak i zebranych Rodziców oraz pozostałych członków społeczności szkolnej.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do pięknego przeżycia naszego święta, a przybyłym Gościom i Rodzicom składamy podziękowanie za przybycie do naszej placówki oraz skierowane do nas słowa uznania.

              Takie przeżycia kształtują nasze serca w umiłowaniu Ojczyzny, utwierdzają w nas patriotyzm i uczą wrażliwości.

              Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami!

              Informacje o naszym święcie można znaleźć na stronach:

            • Walentynki

            • Walenty uczy nas, że prawdziwa miłość jest bolesna i wymagająca, a nie wygodna i przynosząca spokój. Walenty wolał umrzeć niż zdradzić Miłość. 

              Św. Walenty był chrześcijańskim kapłanem, z wykształcenia lekarzem, który według legendy wbrew zakazowi cesarza Klaudiusza II Gota udzielał ślubów. Imperium rzymskie potrzebowało wówczas młodych mężczyzn, kandydatów do służby w armii. Cesarz uważał, że najlepszymi kandydatami będą mężczyźni, którzy nie posiadają rodziny.

              Druga legenda mówi o tym, że Walenty został wtrącony do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce strażnika Asteriusza. Dzięki miłości dziewczyna odzyskała wzrok. Gdy wiadomość wyszła na jaw, Walentego skazano na śmierć. Kazano go ściąć.

              Przed śmiercią udało mu się jednak wysłać ukochanej kartkę z napisem: „Od twojego Walentego”. Wyrok wykonano w 269 roku. Decyzją papieża Gelazego od 496 roku obchodzimy w tym dniu jego wspomnienie.

              Papież Aleksander VI uznał Walentego za patrona zakochanych, ale także chorych na padaczkę. Dziś do włoskiego miasta Terni 14 lutego przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata, by przy grobie świętego ślubować sobie miłość. Kult św. Walentego stale się rozszerza.

              Tradycja świętowania walentynek sięga XIV-wiecznej Anglii. Stamtąd trafiła do Ameryki. Tego dnia ukochanej osobie wysyła się niepodpisaną walentynkową kartkę. Zwyczaj ten pojawił się w połowie lat 50. XIX wieku. Wtedy to Esther Howland z Worcester w stanie Massachusetts założyła firmę produkującą specjalne kartki.

              Tekst zaczerpnięto z portalu: https://pl.aleteia.org/

              W naszej szkole działała poczta walentynkowa oraz chętni uczniowie mogli sobie zrobić walentynkowe zdjecia.

            • Konkurs plastyczny "The sings of Winter in our pictures"

            • Przedszkolaki zostały nagrodzone w gminnym konkursie plastycznym pt. "The sings of Winter in our pictures", organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 2 w Kolbuszowej. Karolinka z grupy starszej otrzymała wyróżnienie, Szymon z grupy młodszej otrzymał wyróżnienie w konkursie zaś Emilia z grupy młodszej otrzymała III miejsce.  Podczas apelu Pan dyrektor wręczył dzieciom dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy zdolnym przedszkolakom oraz ich Rodzicom i Opiekunom.

            • Konkursy Biblijne

            • 14 lutego, w dzień świętego Walentego, miał miejsce w naszej szkole konkurs biblijny organizowany przez Dzieło Biblijne im. Świętego Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Do konkursu z naszej szkoły zgłosiło się sześć osób. Cztery z nich awansowały do etapu rejonowego. Laureatkami etapu szkolnego są: Zuzanna Stępień, Zuzanna Trojnacka, Rozalia Nabożny, Gabriela Blat z klasy VIII. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu.

              W całym konkursie brało udział 69 szkół i 690 uczniów.

              W tym samym czasie pracowała także Komisja Konkursowa diecezjalnego Plastycznego Konkursu Biblijnego. Tu udział wzięło 517 uczniów z 58 szkół w etapie szkolnym, a 118 osób z klas I-II i 119 osób z klas III-IV w etapie diecezjalnym. 

              Dominik Starzec z klasy I zdobył wyróżnienie, a prace Klaudii Lenart z klasy III i Pawła Rząsy z klasy IV będą prezentowane na okolicznościowej wystawie.

              Wszystkim zaangażowanym we wszystkie etapy konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy wyników.

            • XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej

            • W dniu dzisiejszym, tj. 17 lutego, w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, odbył się XV powiatowy konkurs recytatorski poezji i prozy obcojęzycznej. Nicole Wojcicka, która recytowała w języku francuskim piękny poemat "Nie płacz jeśli mnie kochasz" autorstwa Świętego Augustyna, otrzymała jedną z głównych nagród: Grand Prix. Cieszymy się bardzo. Gratulujemy.

              Dziękujemy opiekunowi naszej uczennicy - Pani Krystynie Lis-Hanicotte.

            • Igrzyska dzieci - tenis stołowy

            • 03.01.2023 r. w szkole podstawowej w Kupnie odbyły się gminne drużynowe zawody sportowe w tenisie stołowym kl. IV – VI. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę Pola Kardyś i Julia Nowak zajęły I m – ce, chłopcy Szymon Biestek i Antoni Biestek zajęli III m – ce.

              Pola i Julia awansowały do rozgrywek powiatowych.

              Turniej powiatowy rozegrany został 09.02.2023 r. w Weryni. Były to pierwsze zawody powiatowe rozgrywane w naszej szkole. Drużyna z naszej szkoły pokonała zawodniczki z Majdanu Królewskiego oraz z Lipnicy i ponownie zajęła I m – ce.

              Teraz czas na następne sukcesy!

            • Zbiórka dla Karolka

            • Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla małego Karolka. Zebraną kwotę wpłaciliśmy na konto Fundacji SIEPOMAGA. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i pomoc. Gdyby jeszcze ktoś z Państwa chciał wesprzeć Karolka, to informacje o zbiórce można znaleźć na stronie:

              https://www.siepomaga.pl/karol-pacyna

               

            • Zabawa karnawałowa

            • 4 lutego wychowankowie naszego przedszkola oraz uczniowie klas szkolnych bawili się na zabawie karnawałowej. O organizację imprezy zadbała jak zawsze niezawodna Rada Rodziców, a nad zabawą czuwali z czułością nauczyciele i wychowawcy. Imprezę dla młodszych dzieci i uczniów poprowadziła profesjonalna Fabryka Zabawy Iwona Baran.

              Było wspaniale!!!

              Zdjęcia dzięki uprzejmości B. Kwasniewicz.

            • Spotkanie opłatkowe w naszej miejscowości

            • 4.01.2023r. wieczorną porą spotkali się ci, którzy dbają o rozwój i dobre funkcjonowanie naszej małej Ojczyzny – Weryni. Spotkanie zorganizowane zostało przez Koło Gospodyń Wiejskich w Weryni i Radę Sołecką. O artystyczny wymiar spotkania zadbała nasza Szkoła z oddziałami przedszkolnymi. Najpierw wystąpiły dzieci z przedszkola przygotowane przez Panią Danutę Żądło. Następnie program artystyczny na temat tradycji Bożego Narodzenia zaprezentowali uczniowie 6 klasy pod opieką Pani Małgorzaty Andryś i Pani Krystyny Lis – Hanicotte. Ciekawe scenki przeplatane były kolędami i piosenkami świątecznymi w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez Panią Sylwię Opalińską- Starzec. Następnie wystąpił ludowy zespół muzyczny „Jarzębinki”, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich, wykonując stare kolędy i pastorałki. Po części artystycznej zebrani Goście składali życzenia. Nie szczędzili słów uznania dla dobrej współpracy między organizacjami działającymi dla dobra naszej miejscowości. Zebrani - łamiąc się opłatkiem - składali sobie życzenia. Był także wspaniały poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Weryni. Panie zadbały o piękny wystrój sali, smaczne potrawy, a co najważniejsze o miłą i serdeczną atmosferę. Na koniec spotkania zgromadzeni wspólnie śpiewali kolędy. Takie spotkania łączą i scalają tych, którym zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku naszej małej Ojczyzny. Włączanie się uczniów z naszej szkoły w takie uroczystości uczy młodych dbałości o tradycję i kulturę, a także promuje uniwersalne wartości.

            • Dziękujemy Pani Gosi Rzepce

            • Tak już w życiu bywa – coś się kończy, a coś zaczyna.

              13.01.2023 r. tuż przed feriami zimowymi mieliśmy okazję podziękować za wieloletnią pracę naszej Wspaniałej Nauczycielce – Pani Małgorzacie Rzepce. Uczyła w naszej szkole od 1983 roku. Wychowała wiele pokoleń weryńskiej młodzieży. Nie szczędziła sił i zdrowia dla pracy z najmłodszym pokoleniem Weryniaków. W swojej pracy wyróżniała się niezwykłą cierpliwością, pokorą, ciepłem i serdecznością. Przez wiele lat uczniowie darzyli ją sympatią i zaufaniem wybierając na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Z wielką pasją i zaangażowaniem podchodziła do swej codziennej pracy. Do swoich wychowanków zawsze wychodziła z serdecznym uśmiechem i życzliwym słowem. Teraz otwierają się przed Nią nowe możliwości i perspektywy… na emeryturze nic się nie musi – wszystko Można robić. Dziękując za wspólnie przeżyte chwile, na czas kiedy „wszystko można” życzymy zdrowia, kreatywnych i ciekawych pomysłów oraz wiele radości i zadowolenia.

              Dla naszej kochanej Pani Gosi - wszystkiego, co najlepsze!!!

            • Sukcesy w świątecznych konkursach

            • Tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, to nasza duma i radość. Uczniowie naszej szkoły kultywując tradycje wzięli udział w konkursach poświęconych obrzędom Bożego Narodzenia.

              W Szkole Podstawowej w Domatkowie od lat organizowany jest konkurs „Tradycje i obrzędy Bożego Narodzenia”. Odbywa się on w dwóch kategoriach: plastycznej i muzycznej.
              W kategorii plastycznej należało wykonać bombkę Bożonarodzeniową w klasach 1-6 oraz stroik świąteczny w klasach 7-8. W tej kategorii w klasach 1-6 III miejsce zdobyła Klaudia Lenart, a wyróżnienia przypadły Oliwii Koń i Wioletcie Koń. W kategorii klas starszych wyróżnienie zdobył Wojciech Turbak.

              W kategorii muzycznej „Kolęda i pastorałka” w klasach 1-3 - III miejsce wyśpiewał Dominik Starzec. W kategorii klas 4-6 - II miejsce zdobył Antoni Biestek, a w kategorii klas 7-8 - III miejsce zdobyła Rozalia Nabożny.

              W tym roku odbyła się także XVII edycja Powiatowego Konkursu na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze. Tu III miejsce zdobył uczeń naszej szkoły – Paweł Rząsa.

              Laureatom gratulujemy, a tych, którzy posiadają predyspozycje - zachęcamy do liczniejszego udziału w kolejnych konkursach.

            • Paczuszka dla maluszka

            • Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się do akcji charytatywnej "Paczuszka dla maluszka". 

              Zebrane środki higieniczne przekazaliśmy do "Domu opatrzności dla dzieci i młodzieży" w Łące.

              Dziękujemy za okazałe serce i tak liczne włączenie się do akcji.

            • Szkolne i przedszkolne spotkanie opłatkowe i wigilijne

            • 22 grudnia spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Była to wspaniała okazja do współnego kolędowania i przekazania życzeń, jakie napłynęły do naszej szkoły. Wszystkie dzieci i młodzież przygotowały piękne kolędy, które zostały zaprezentowane z towarzyszeniem instrumentów. Po wspólnym spotkaniu opłatkowym odbyły się wigilie klasowe.

            • PIERNICZKI KREATYWNE I LOGOPEDYCZNE

            • W ramach zajęć kreatywnych i logopedycznych uczniowie klas I-III, mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno praktyczne jak i cukiernicze. Czytali, mierzyli, ważyli, wykonywali ciasto na pierniki oraz wykrawali i ozdabiali wykonane przez siebie pierniczki. Mieli okazję współpracować w grupie oraz wypróbować nowe urządzenia, które otrzymała nasza szkoła w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Upieczonymi pierniczkami dzieci poczęstowały swoje koleżanki i kolegów oraz pracowników szkoły. 

            • Życzenia świąteczne

            • Szanowni Państwo! Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!​​​​​​​​​​​​​

              Opłatek

              Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
              Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
              Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
              Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

              C. K. Norwid

              Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla Państwa czasem odnajdywania Boga w każdym człowieku i łamania chleba z najbliższymi. Wszystkim Państwu życzę Spełnienia wszystkich marzeń i życzeń zarówno w Święta, jak i w całym nowym roku 2023!

              Do naszej szkoły spłynęło wiele życzeń w postaci kartek świątecznych, jak również telefonicznie i mailowo. Wszystkim Państwu dziękujemy za pamięć. 

              Zapraszam do zapoznania się z życzeniami.

          • Szkoła Promująca Zdrowie

          • Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            - systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            - wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1
            . Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

            Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
            szkoła ma
            • zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,

            • umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,

            • zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,

            • włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,

            • włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja

            • Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.

            jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Werynia 382
      • (+48 ) 17 22-71-660
      • Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa 36-100 Werynia Poland
      • Informacja o plikach cookie 1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ stosuje się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, mogą także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. “ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. 3. W ramach serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: “niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, “funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające “zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. 4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. 5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. 6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem oraz dostawców aplikacji.   Pliki cookies Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 1. Co to są pliki cookies? Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: • dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: • niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, • "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp., • "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. Prawa autorskie przysługują IAB Polska.  Źródło informacji:  http://wszystkoociasteczkach.pl/. Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ? Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Pliki cookies pomagają Ci sprawniej poruszać się po stronach www. Jeżeli uważasz, że obecność tych plików narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki. Jeżeli zablokujesz nasze pliki cookies możesz spotkać się z sytuacją, w której pewne elementy naszej strony www nie będą działać. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Jak wyłączyć behawioralne reklamowe pliki cookies? Jeżeli niepokoi Cię wykorzystywanie behawioralnych reklamowych plików cookies możesz odwiedzić stronę YourOnlineChoices, gdzie znajdziesz podane w przystępnej formie informacje dotyczące działania reklamy behawioralnej wykorzystującej pliki cookies. Wskazana strona YourOnlineChoices nie należy do Wolters Kluwer i nie ponosimy odpowiedzialności za informacje w niej zawarte. Jak zablokować usługi statystyczne Google Analytics? Dodatek do przeglądarki umożliwiający zablokowanie Google Analytics można pobrać tutaj. Jak włączyć i wyłączyć pliki cookies używając Twojej przeglądarki internetowej: Google Chrome: • Kliknij ikonę na pasku narzędzi • Wybierz „Ustawienia" • Na dole strony kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane…” • W sekcji „Prywatność” kliknij „Ustawienia treści” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Zezwalaj na przechowywanie danych lokalnie (zalecane)” . Aby akceptować tylko własne pliki cookies, zaznacz pole „Zablokuj pliki cookies i dane z witryn innych firm”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Blokuj próby umieszczania na tym komputerze danych z witryn” (nie zalecamy). • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Google Chrome. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Chrome znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Google. Microsoft Internet Explorer 6.0, 7.0, 8.0, 9.0: • Kliknij „Narzędzia” na górze okna przeglądarki i wybierz „Opcje internetowe” • W oknie „Opcje internetowe” przejdź do zakładki „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies: Ustaw suwak na poziom średni lub poniżej • Aby wyłączyć obsługę plików cookies: Przesuń suwak na samą górę, aby zablokować wszystkie pliki cookie • Wraz ze zmianą położenia suwaka prezentowane są informacje o poziomie blokady • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Internet Explorer. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa firmy Microsoft dla Windows 7 oraz Windows Vista. Mozilla Firefox: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Opcje” • Wybierz panel „Prywatność” • W sekcji „Historia” w linii „Program Firefox:” z rozwijalnej listy należy wybrać „będzie używał ustawień użytkownika” • Aby włączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna być zaznaczona wraz z opcją „Akceptuj ciasteczka z innych witryn niż odwiedzane”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna zostać odznaczona. • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Mozilla Firefox. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Firefox znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Mozilla. Opera: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Preferencje” • W oknie „Preferencje” wybierz zakładkę „Zaawansowane” • W menu po lewej stronie wybierz „Ciasteczka” • Aby włączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Akceptuj ciasteczka” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Nigdy nie akceptuj ciasteczek” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Opera. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Opera Software. Safari: • Kliknij w ikonę ustawień , a następnie wybierz „Preferencje” • Wybierz panel „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Nigdy”. Aby akceptować tylko pliki cookie odwiedzanej witryny, wybierz pole „Od innych podmiotów lub reklamodawców” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Zawsze” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Safari. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie firmy Apple. Wszystkie pozostałe przeglądarki: Prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce lub skontaktowanie się z producentem przeglądarki. Jak zarządzać plikami cookies na telefonie komórkowym? Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Informacje o zarzadzaniu plikami cookies na telefonie komórkowym można znaleźć w Podręczniku Użytkownika danego telefonu. Jak zarządzać plikami cookies typu flash? Niektóre aplikacje Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. wykorzystują multimedialny dodatek do przeglądarki internetowej o nazwie Adobe Flash Player, który umożliwia użycie plików cookies typu flash. Aby wyłączyć pliki cookies typu flash postępuj zgodnie z następującymi krokami: • Będąc na stronie www, wykorzystującej dodatek Adobe Flash Player, wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia programu Adobe Flash Player” • W ustawieniach magazynu lokalnego przesuń suwak do lewej strony Zmiana ustawień lub usunięcie plików cookies typu flash jest możliwe również za pomocą narzędzia, które udostępnia firma Adobe: Menedżer ustawień programu Adobe Flash Player. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta: www.adobe.com. Przed skorzystaniem prosimy o zapoznanie się z informacjami o działaniu tego narzędzia. Niektóre aplikacje wykorzystują pliki cookies typu DOM Storage.W celu zablokowania lub usunięcia plików tego typu prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce internetowej lub skontaktowanie się z producentem tej przeglądarki.
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, reprezentowana przez Dyrektora szkoły; siedziba: Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa Administratora reprezentuje Dyrektor jednostki, z którym można się skontaktować w siedzibie placówki, pod nr tel +48 17 2271660 lub drogą elektroniczną: spwerynia@op.pl Inspektor Ochrony Danych: tel.: 17 2270 280, e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie