• Aktualności

            • Świętujemy Dzień Bibliotekarza

            • W pierwsze dni maja bibliotekarze obchodzą swoje święto. Nasi przedszkolacy bibliotekę w Weryni odwiedzają systematycznie w ciągu całego roku. Pani bibliotekarka Marysia wprowadza dzieci w świat literatury podczas czytania baśni, bajek, opowiadań, wierszy. Dzieci rozwijają dzięki temu mnóstwo umiejętności. Bajka czytana uczy słuchania, ćwiczy koncentrację, buduje świat wyobraźni, przyspiesza rozwój mowy dziecka. Głośne czytanie rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę w siebie, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć, wzmacnia więź między dorosłym i dzieckiem, wycisza, uspakaja, rozwija inteligencję emocjonalną i moralną, stymuluje rozwój umysłu.

              Z okazji tego święta dostaliśmy specjalne zaproszenie na głośne czytanie na które pani Marysia zaprosiła panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a później kolorowały bajkowe portrety i rozwiązywały zagadki, a za rozwiązanie otrzymywały nagrody. Były podziękowania, kwiaty, cukierki.

              Bardzo dziękujemy Pani Marysi za zaproszenie i życzymy dużo zadowolenia z wykonywanej pracy.

              Dziękujemy również Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Weryni.

            • Przedszkolaki w Fantazji

            • Wycieczka do sali zabaw Fantazja w Rzeszowie na Podpromiu jest już od lat organizowana dla naszych milusińskich z okazji Dnia Dziecka. W  tym roku odbyła się nieco wcześniej. Jak zwykle dostarczyła dzieciom dużo radości. Świadczą o tym uśmiechnięte buzie na zdjęciach, które zamieszczamy jako relację.

            • O matmo!

            • Uczniowie klasy siódmej pod opieką pani Małgorzaty Andryś i pani Sylwii Kosiorowskiej w dniu 07.05.2024 pojechali do Szkoły Podstawowej w Domatkowie na zwiedzanie wystawy. Centrum Nauki Kopernika z Warszawy zorganizowało tam nową mobilną wystawę wykonaną w ramach projektu "Nauka dla Ciebie". Składała się ona z kilkunastu interaktywnych eksponatów do samodzielnego eksperymentowania. Wystawa ta pokazała, jak fascynującą przygodą jest matematyka i mamy nadzieję, że zachęciła do dalszego samodzielnego jej poznawania.

              Uczniowie świetnie sie bawili ucząc matematyki.

            • Wyjazd na przedstawienie teatralne

            • Dnia 10 maja uczniowie z klas od 4 – 7 wraz z opiekunami udali się do Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej na przedstawienie teatralne „Chłopcy z Placu Broni”. Starsi uczniowie mogli przypomnieć sobie treść lektury, natomiast młodsi zapoznać się z dziełem, które będą opracowywać w przyszłym roku szkolnym.

              Uczniowie dzięki takim wyjazdom nabywają wiedzy na temat adaptacji utworu, ale nie tylko. Obserwują jak wygląda gra aktorska, scenografia oraz rekwizyty. Uczą się, jak należy zachowywać się w teatrze podczas przedstawienia teatralnego. To ważna i ciekawa lekcja języka polskiego poza salą szkolną.

            • "ABC Ekologii"

            • 8 maja w  Szkole Podstawowej im. Janka Zawiszy w Przedborzu odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej "ABC EKOLOGII". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Milena Mytych. Z dumą informujemy, że nasza reprezentantka zdobyła w tym konkursie III miejsce. 

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            • Dzień Flagi w 2 klasie

            • „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
              A na tej fladze, biel i czerwień,

              Czerwień to miłość,
              Biel serce czyste,
              Piękne są nasze barwy ojczyste.
              […]

              - autor: Cz. Janczarski

                             2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W celu podkreślenia znaczenia i wagi tego symbolu narodowego, uczniowie klasy II wzięli udział w patriotycznej akcji. Dzieci wykonały flagi państwowe, które  następnie wręczyły  przechodniom napotkanym podczas pieszej wycieczki. Gest uczniów został doceniony - otrzymali oni cukierki i lody.  Przede wszystkim jednak, spacer z przygotowanymi wcześniej flagami, był świadectwem patriotyzmu uczniów i ich miłości do Ojczyzny. Wydarzenie to z pewnością wzmocniło w dzieciach poczucie wspólnej przynależności do Narodu, upamiętniając również rocznicę uchwalenia Konstytucji w dniu 3 maja 1791 r.

            • Duży czyta małemu - działania w ramach NPRCZ

            • Nasza szkoła corocznie promuje czytelnictwo, biorąc udział w akcji: „Duży czyta małemu”. Polega ona na  zaangażowaniu Rodziców, którzy przychodzą do szkoły i prezentują uczniom wybraną opowieść. W tym roku do wydarzenia włączyli się Rodzice dzieci z klasy II, zapoznając uczniów z baśnią H.CH. Andersena pt.: „Calineczka”. Literacka podróż odbyła się w formie „papierowego teatru”, „teatru ilustracji” – czyli kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, wykonanych na kartonowych planszach i wsuwanych do drewnianej skrzynki, pełniącej rolę sceny. „Calineczka” to przykład baśni, z której płynie nauka, że dobro i wrażliwość na krzywdę innych, zawsze wracają. To opowiadanie o dążeniu do pięknej wolności i ukochaniu świata przyrody. Czytanie techniką kamishibai pomaga osiągnąć magiczny efekt koncentracji i jest prawdziwym teatralnym doświadczeniem. Taki sposób prezentacji znalazł uznanie wśród drugoklasistów. Dziękujemy Rodzicom za współudział w promowaniu czytelniczych aktywności.

            • Projekt "Europa i ja"

            • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie pt.: „ Europa i ja”. Jego celem było przybliżenie wiedzy na temat państw znajdujących się w Europie. Krajem, który wytypowaliśmy, była Hiszpania. Projekt składał się z trzynastu zadań. Dotyczyły one m.in.: odnalezienia wybranego państwa i jego stolicy na mapie, poznanie symboli narodowych, języka, tańca danego kraju,  wyszukaniu w zasobach internetowych słuchowiska, filmów i bajek nawiązujących do wybranego państwa, poznanie zwierząt tam żyjących oraz tradycyjnych potraw i zabaw dziecięcych, tworzenie słowniczka i prezentacji z miejscami, które zwiedzić.

              Dzieci chętnie uczestniczyły w wydarzeniu i były bardzo zaangażowane w zadania przewidziane podczas realizacji projektu. Było to nowe i rozwijające doświadczenie dla drugoklasistów.

              W ramach zadania szóstego projektu, pt.: „Europejska kuchnia”, przygotowaliśmy „torrijas”, czyli słodkie danie, przyrządzane w Hiszpanii w okresie Wielkiego Tygodnia, poprzedzającego Święta Wielkanocne. Deser przypomina francuskie tosty i sprawdza się na śniadania, które Hiszpanie najczęściej spożywają w wersji na słodko. Oto kilka zdjęć, przedstawiających efekty kulinarnej pracy uczniów:

              Koordynatorzy projektu: Bożena Janus i Oliwia Białek.

            • Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego 3-go Maja

            • 30 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona Ustawie Rządowej z dnia 3 maja.

              Najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja z 1791 roku, to:

              • zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną,
              • ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, odbierając prawo głosu i decyzji w sprawach państwa szlachcie nieposiadającej ziemi (gołocie),
              • wprowadziła częściowe zrównanie praw osobistych mieszczan i szlachty,
              • zwiększyły się prawa mieszczan z miast królewskich,
              • formalnie zniosła liberum veto,
              • znosiła podział na Polskę i Litwę ustanawiając jedno państwo Rzeczpospolitą Polską,
              • wprowadziła trójpodział władzy na ustawodawczą (sejm), wykonawczą (król i Straż Praw, czyli rząd) oraz niezawisłe sądy,
              • chłopi zostali objęci ochroną prawną państwa.

              Konstytucja obowiązywała przez rok, zanim została obalona przez armię rosyjską wraz z konfederacją targowicką w wyniku przegranej wojny polsko-rosyjskiej.

              Dziękujemy dzieciom z oddziału przedszkolnego pod opieką Pani Danuty Żądło, młodzieży z klasy siódmej pod kierunkiem Pani Małgorzaty Andryś i Pana Grzegorza Zywera oraz chórowi szkolnemu przygotowanemu przez Panią Sylwię Opalińską-Starzec za dzisiejsze piękne występy i przybliżenie nam historii tego wielkiej wagi wydarzenia.

               

            • Konkurs ekologiczny

            • Gratulujemy naszym Laureatom udziału w konkursie pt." Ekologiczny pokaz mody". Dzieci w ekologicznych strojach prezentowały się pięknie. Fabian Lenart zdobył III miejsce w kategorii 5-6 - latki. Konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu oraz wykorzystanie surowców wtórnych do projektowania strojów ekologicznych. 

            • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            • Jest nam bardzo miło poinformować, że nasze szkoła otrzymała grant na realizację zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na 2024 rok. Cieszymy się, że spełniliśmy kryteria naboru i cieszymy, że będziemy mogli powiększyć księgozbiór naszej biblioteki, a tym samym zachęcać dzieci i młodzież do czytelnictwa. Przed nami kolejna porcja zadań do realizacji!

            • Spotkanie z Panią Bibliotekarką

            • Nasze przedszkole odwiedziła Pani Marysia Styczyńska z Biblioteki z Weryni. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, wyjaśnienie pojęć: książka, okładka, pisarz, grafik, drukarnia, biblioteka. Pani Marysia przyniosła ze sobą kilka książeczek, które dzieci chętnie w ciszy wysłuchały. Bibliotekarka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaków do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące tego, w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy Pani Marysi za miłe spotkanie. 

            • Nasze sukcesy - Laureaci IX Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej „Bohaterowie Ziemi Kolbuszowskiej” 

            • W środę (24 kwietnia 2024 r.), Komisja Konkursowa w składzie: Ks. Lucjan Szumierz – proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, Dorota Frankiewicz – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej, Janusz Radwański – przedstawiciel Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Janusz Kozłowski – przedstawiciel Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej po przeanalizowaniu prac dostarczonych na IX Powiatowy Konkurs Twórczości Patriotycznej pn. „Bohaterowie Ziemi Kolbuszowskiej” wyłoniła Laureatów konkursu, pośród których znaleźli się nasi uczniowie:  

              Prezentacja multimedialna
              I miejsce – Artur Wit – Szkoła Podstawowa w Weryni

              Kategoria literacka – poezja
              III miejsce – Julia Nowak – Szkoła Podstawowa w Weryni

              Kategoria literacka – proza
              III miejsce Bartłomiej Blat – Szkoła Podstawowa w Weryni

              Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunowi - Pani Magdalenie Wiącek! 

            • Tę książkę warto przeczytać!

            • W ramach działań związanych z NPRCZ uczniowie klasy IV,  po raz kolejny na jeden z lekcji wychowawczych zachęcali swoich kolegów do przeczytania książek, tym razem z cyklu Mopsik. Uczennica wybrała jedną z wielu książek tego cyklu i ją nam zaprezentowała. Książka nosiła tytuł „ Mopsik, który chciał zostać wróżką”. Emilka przygotowała piękny plakat oraz wspaniale nam zareklamowała przeczytaną przez siebie książkę.

            • ​​​​​​​Warsztaty promujące zdrowie

            •             Dnia 9 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne, których celem była promocja zdrowego stylu życia oraz  zdrowego odżywiania się. Mogły się one odbyć dzięki nauczycielom oraz uczniom z Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni, którzy poprowadzili to spotkanie. Inicjatywa ta odbyła się w ramach dwóch projektów. Pierwszego realizowanego w naszej szkole „Szkoła promująca zdrowie” oraz drugiego Erasmus + „Kierunek na zdrowie fizyczne i psychiczne MP Healt Direct” , który realizuje Zespół Szkół w Weryni. Dodatkowo warsztaty te połączone były z Światowym Dniem Zdrowia, który obchodzimy  7 kwietnia.

                          Spotkanie rozpoczęło się wykładem poprowadzonym przez zaproszonych gości. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakich najwięcej produktów powinna zawierać codzienna dieta, a także czego należy unikać, jak komponować codzienne posiłki ,aby dostarczyć organizmowi potrzebnej energii do nauki i codziennego funkcjonowania oraz na czym polega zdrowy styl życia. Druga część spotkania poświęcona została warsztatom kulinarnym, w trakcie których nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli oraz starszych kolegów przygotowali zdrowe potrawy, takie jak: kulki mocy, frytki warzywne, sałatki owocowe, soki i koktajle.

              Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych potraw i napojów. Była to niewątpliwie najmilsza część tego spotkania.

              Pragniemy serdecznie podziękować uczniom oraz nauczycielom z Zespołu Szkół Agrotechniczno -Ekonomicznych za solidną porcję wiedzy i witamin.

            • Szkolny konkurs poetycki „Szlachetne zdrowie w poezji"”

            •             W ramach realizowanego projektu „Szkoła promująca zdrowie” w naszej szkole został zorganizowany konkurs poetycki . Celem tej inicjatywy  było przede wszystkim rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,  odkrywanie i rozwijanie uzdolnień polonistycznych, a także kształtowanie postaw prozdrowotnych.

              Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8. Do organizatorów wpłynęło 8 prac , z których wyłonieni zostali następujący laureaci:

              I miejsce – Zuzanna Dypa kl.6

              II miejsce – Klaudia Lenart kl.4

              III miejsce – Martyna Mytych kl.6

              Wyróżnienie – Amelia Kret kl.4

              Wszystkim wyróżnionym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

            • „Tę książkę warto przeczytać….”

            • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas od 4 do 8 wykonali lapbooki, których temat brzmiał „Tę książkę warto przeczytać…” Zadaniem tego projektu było zaprezentowanie wybranej przez siebie książki spoza kanonu lektur. Książki , która jest ciekawa i warto po nią sięgnąć w wolnej chwili.

              Dzięki tej inicjatywie uczniowie rozwinęli umiejętności w czytaniu i pisaniu, wykazali się kreatywnością,  zdolnościami artystycznymi, estetycznymi, nauczyli się ilustrować informacje oraz organizować własną pracę.

                 Z prac powstała wystawa, która znajduje się w szkolnej bibliotece. Kolorowe lapbooki przyciągają uwagę uczniów.

            • Konkurs przedszkolaków - kartka Wielkanocna

            • Grupa dziewczynek z naszego przedszkola wzięła udział w konkursie  organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Kolbuszowej -  pt. "Kartka Wielkanocna". Dziewczynki wykonały piękne kartki w które włożyły dużo pracy. Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie wzięło udział wiele dzieci z całej naszej gminy. Mimo tego naszym dzieciom udało się zdobyć miejsce na podium oraz wyróżnienia. Nasze reprezentantki to Emilia Skiba, która zdobyła III miejsce oraz Emilia Tęcza, Emilia Rams, Aleksandra Hutta, Kinga Kucper i Anielka Baran, których prace uzyskały wyróżnienia. Dzieci odebrały nagrody w Bibliotece Miejskiej w Kolbuszowej z rąk pana Dyrektora Pawła Michno. Obejrzały tam również teatrzyk przygotowany przez pracowników biblioteki. Gratulujemy wszystkim i bardzo się cieszymy z Waszego sukcesu! 

            • Święto Caritas

            • W niedzielę 7 kwietnia obchodzimy święto Caritas. Nasi uczniowie, z tej okazji, wzięli udział we mszy świętej o godzinie 15, której przewodniczył ksiądz proboszcz. Uczniowie przygotowali czytania i psalm, a panie z Caritas parafialnego dary ofiarne.

          • Szkoła Promująca Zdrowie

          • Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            - systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            - wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1
            . Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
            Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

            systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
            wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.


            Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
            1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.

            2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.

            3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną. 

            Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
            szkoła jest
            •  środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

            Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
            szkoła ma
            • zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,

            • umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,

            • zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,

            • włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,

            • włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja

            • Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.

            jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.

            • elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.

            • miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, Werynia 382
      • (+48 ) 17 22-71-660
      • Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa 36-100 Werynia Poland
      • Informacja o plikach cookie 1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ stosuje się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, mogą także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. “ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. 3. W ramach serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/ możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: “niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, “funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające “zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. 4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. 5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. 6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego https://spwerynia.edupage.org/, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z serwisem oraz dostawców aplikacji.   Pliki cookies Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. 1. Co to są pliki cookies? Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer. 2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu: • dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości, utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. W ramach naszego serwisu internetowego możemy stosować następujące rodzaje plików cookies: • niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu, • pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu, • "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp., • "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania. Prawa autorskie przysługują IAB Polska.  Źródło informacji:  http://wszystkoociasteczkach.pl/. Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ? Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Pliki cookies pomagają Ci sprawniej poruszać się po stronach www. Jeżeli uważasz, że obecność tych plików narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki. Jeżeli zablokujesz nasze pliki cookies możesz spotkać się z sytuacją, w której pewne elementy naszej strony www nie będą działać. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Jak wyłączyć behawioralne reklamowe pliki cookies? Jeżeli niepokoi Cię wykorzystywanie behawioralnych reklamowych plików cookies możesz odwiedzić stronę YourOnlineChoices, gdzie znajdziesz podane w przystępnej formie informacje dotyczące działania reklamy behawioralnej wykorzystującej pliki cookies. Wskazana strona YourOnlineChoices nie należy do Wolters Kluwer i nie ponosimy odpowiedzialności za informacje w niej zawarte. Jak zablokować usługi statystyczne Google Analytics? Dodatek do przeglądarki umożliwiający zablokowanie Google Analytics można pobrać tutaj. Jak włączyć i wyłączyć pliki cookies używając Twojej przeglądarki internetowej: Google Chrome: • Kliknij ikonę na pasku narzędzi • Wybierz „Ustawienia" • Na dole strony kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane…” • W sekcji „Prywatność” kliknij „Ustawienia treści” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Zezwalaj na przechowywanie danych lokalnie (zalecane)” . Aby akceptować tylko własne pliki cookies, zaznacz pole „Zablokuj pliki cookies i dane z witryn innych firm”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Pliki cookie” wybierz „Blokuj próby umieszczania na tym komputerze danych z witryn” (nie zalecamy). • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Google Chrome. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Chrome znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Google. Microsoft Internet Explorer 6.0, 7.0, 8.0, 9.0: • Kliknij „Narzędzia” na górze okna przeglądarki i wybierz „Opcje internetowe” • W oknie „Opcje internetowe” przejdź do zakładki „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies: Ustaw suwak na poziom średni lub poniżej • Aby wyłączyć obsługę plików cookies: Przesuń suwak na samą górę, aby zablokować wszystkie pliki cookie • Wraz ze zmianą położenia suwaka prezentowane są informacje o poziomie blokady • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Internet Explorer. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa firmy Microsoft dla Windows 7 oraz Windows Vista. Mozilla Firefox: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Opcje” • Wybierz panel „Prywatność” • W sekcji „Historia” w linii „Program Firefox:” z rozwijalnej listy należy wybrać „będzie używał ustawień użytkownika” • Aby włączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna być zaznaczona wraz z opcją „Akceptuj ciasteczka z innych witryn niż odwiedzane”. • Aby wyłączyć obsługę plików cookies opcja „Akceptuj ciasteczka” powinna zostać odznaczona. • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Mozilla Firefox. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Firefox znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Fundacji Mozilla. Opera: • Kliknij w menu przeglądarki i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Preferencje” • W oknie „Preferencje” wybierz zakładkę „Zaawansowane” • W menu po lewej stronie wybierz „Ciasteczka” • Aby włączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Akceptuj ciasteczka” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies wybierz opcję „Nigdy nie akceptuj ciasteczek” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Opera. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie Opera Software. Safari: • Kliknij w ikonę ustawień , a następnie wybierz „Preferencje” • Wybierz panel „Prywatność” • Aby włączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Nigdy”. Aby akceptować tylko pliki cookie odwiedzanej witryny, wybierz pole „Od innych podmiotów lub reklamodawców” • Aby wyłączyć obsługę plików cookies w sekcji „Blokuj pliki cookie:” wybierz opcję „Zawsze” • Istnieje wiele różnych ustawień dla włączania i wyłączania plików cookies w przeglądarce Safari. Więcej informacji dotyczących ustawień jakie oferuje w przeglądarka internetowa Opera znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie firmy Apple. Wszystkie pozostałe przeglądarki: Prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce lub skontaktowanie się z producentem przeglądarki. Jak zarządzać plikami cookies na telefonie komórkowym? Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Informacje o zarzadzaniu plikami cookies na telefonie komórkowym można znaleźć w Podręczniku Użytkownika danego telefonu. Jak zarządzać plikami cookies typu flash? Niektóre aplikacje Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. wykorzystują multimedialny dodatek do przeglądarki internetowej o nazwie Adobe Flash Player, który umożliwia użycie plików cookies typu flash. Aby wyłączyć pliki cookies typu flash postępuj zgodnie z następującymi krokami: • Będąc na stronie www, wykorzystującej dodatek Adobe Flash Player, wybierz z menu kontekstowego „Ustawienia programu Adobe Flash Player” • W ustawieniach magazynu lokalnego przesuń suwak do lewej strony Zmiana ustawień lub usunięcie plików cookies typu flash jest możliwe również za pomocą narzędzia, które udostępnia firma Adobe: Menedżer ustawień programu Adobe Flash Player. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta: www.adobe.com. Przed skorzystaniem prosimy o zapoznanie się z informacjami o działaniu tego narzędzia. Niektóre aplikacje wykorzystują pliki cookies typu DOM Storage.W celu zablokowania lub usunięcia plików tego typu prosimy o zajrzenie do sekcji "Pomoc" w przeglądarce internetowej lub skontaktowanie się z producentem tej przeglądarki.
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. kpt. Józefa Batorego w Weryni, reprezentowana przez Dyrektora szkoły; siedziba: Werynia 382, 36-100 Kolbuszowa Administratora reprezentuje Dyrektor jednostki, z którym można się skontaktować w siedzibie placówki, pod nr tel +48 17 2271660 lub drogą elektroniczną: spwerynia@op.pl Inspektor Ochrony Danych: tel.: 17 2270 280, e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie