20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konstytucji o prawach dziecka. Jest to moment w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dziecka. Przedszkolaki oglądnęły film edukacyjny pt. "Prawa dziecka"., a następnie kolorowały obrazki z wybranymi przez siebie prawami. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszenia własnych praw.
Dzień praw dziecka w przedszkolu
- 8
Edukacja z wojskiem
W dniu 14 listopada uczniowie klas 4-7 wzięli udział w programie "Edukacja z wojskiem. Edycja II". Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
Przeprowadzone szkolenia połączyły teorię i praktykę. Zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Tematyka ta jest bardzo ważna i potrzebna, jednak mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy jej musieli zastosować w praktyce.
5
Drużynowe Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym dziewcząt
14 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym dziewcząt. Rozgrywki były prowadzone w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowały Julia Nowak i Zuzanna Dypa.Po eliminacjach nasze reprezentantki zakwalifikowały się do finału. W meczu finałowym uległy reprezentacji SP Kupno i zajęły drugie miejsce.
Przedszkolaki na warsztatach kulinarnych w ZSA-E w Weryni
Dzięki uprzejmości mamy naszego Piotra - pani Ewy Serafin, która zaproponowała nam udział w warsztatach kulinarnych w swojej szkole, dzieci przedszkolne mogły przeżyć nowe doświadczenie. Już od progu witała nas pani Monika Chrząstek i pod jej kierunkiem i przy pomocy uczennic szkoły, dzieci wykonywały powierzone zadania. Robiły dyniowe bułeczki, ryżowo-czekoladowe ciasteczka i deserki z witaminą C. Pani Monika w bardzo miły i serdeczny sposób podchodziła do dzieci i wyjaśniała, co należy robić. Na koniec nastąpiła smakowita degustacja. Bardzo nam było miło, kiedy pani Monika pochwaliła nasze dzieci, za zachowanie podczas zajęć. Dużą rolę w organizacji odegrali również rodzice naszych dzieci - bardzo dziękuję im za pomoc.
10
Wycieczka do Teatru Maska na spektakl “Brzydkie Kaczątko”
12 listopada uczniowie klas I –III mieli okazję zobaczyć, w Teatrze Maska w Rzeszowie, spektakl pt. “Brzydkie Kaczątko”. Przedstawienie na motywach baśni H. Ch. Andersena jest poetycką historią o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść toczy się w bajkowym, pełnym ptasich piór świecie. Fantastyczne stroje i scenografia są dopełnieniem pięknej historii. Wspaniała gra aktorów sprawiła, że dzieci z uwagą śledziły losy kaczątka i jego drogę do samoakceptacji i szczęścia. Ten wzruszający spektakl o sile marzeń, pragnieniu akceptacji i uznania, to piękna lekcja tolerancji. Tego, że „inny ”nie znaczy brzydki i gorszy oraz tego, że każdy pragnie czuć się ważny i potrzebny. Gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że przedstawienie zostanie w pamięci uczniów na długo.
2
Święto Niepodległości w parafii
Dnia 10 listopada przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zaprezentować lokalnej społeczności przygotowany program artystyczny z okazji Dnia Niepodległości w Parafii p.w. Św.Maksymiliana Kolbe w Weryni. Program ten przypomniał nam kluczowe wydarzenia z naszej historii, trudne drogi do wolności i postawy bohaterów, którzy w najcięższych chwilach walczyli o to, by Polska była wolna i niepodległa. W atmosferze pełnej zadumy i refleksji mogliśmy poczuć dumę z naszej historii oraz odpowiedzialność za pielęgnowanie pamięci o niej.
34
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze dla każdego Polaka święto patriotyczne. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. 11 listopada to dzień szczególny, bowiem nie tylko przypomina nam o wielkiej euforii, kiedy Polska znów była wolna, ale zwraca również uwagę na powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym, danym raz na zawsze, dlatego każdego dnia mamy dbać o naszą Ojczyznę.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której wystąpiła grupa przedszkolna, prezentując piękny, patriotyczny taniec z białymi i czerwonymi różami oraz wiersze patriotyczne.
Nad wszystkim czuwała pani Danuta Żądło.
W drugiej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie klasy 7. Przygotowali oni przedstawienie, które przeniosło widzów do roku 1918 do polskiej rodziny, w której ojciec poszedł na wojnę. Miało to na celu pokazanie, jak trudna jest rozłąka, ale przede wszystkim, że należy dbać o to, że można żyć i uczyć się w wolnym, niepodległym kraju. Nad przygotowaniem uczniów i opracowaniem akademii pracowały Pani Magdalena Wiącek i Sylwia Kosiorowska.
W uroczystości wziął też udział szkolny chór pod kierownictwem pani Sylwii Opalińskiej – Starzec, który zaprezentował pieśni i piosenki o treści patriotycznej.
63
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Dzień Zdrowego Śniadania jest obchodzony corocznie 8 listopada. W tym dniu warto zwrócić uwagę na ten jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia oraz zastanowić się, co powinno posiadać pełnowartościowe śniadanie. Dzień Zdrowego
Śniadania jest także odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród dzieci. Jedząc odpowiednie porcje i właściwe produkty, dbamy także o nasze samopoczucie. Warto zwrócić także uwagę na drugie śniadanie, które dzieci spożywają w szkole.
W naszej szkole wzorowo podjęliśmy temat. Efekty widać na zdjęciach.
Nie zapomnij o śniadaniu, a podołasz w szkole każdemu wyzwaniu!!!
13
Pasowanie na przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom, medal oraz słodkości. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
5
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to dzień urodzin Walta Disneya. Tego samego dnia w wielu krajach, w szkołach i innych instytucjach obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Ideą święta jest przypomnieć jak ważną funkcję w naszym życiu pełnią bajki – rozwijają wyobraźnię, pomagają uporać się z trudnościami, prezentują właściwe sposoby postępowania.
Na tą ważną tematykę postanowił zwrócić uwagę Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej z Weryni wraz z opiekunami. Uczniowie przyszli do szkoły przebrani za postacie z bajek, a zarząd SU zorganizował fotobudkę wykorzystując szkolny sprzęt fotograficzny z projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie z różnych klas chętnie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia z przyniesionymi rekwizytami. Wyznaczeni uczniowie starszych klas udali się do grup przedszkolnych, gdzie czytali dzieciom bajki w ramach reallizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzień zakończyliśmy w pogodnych nastrojach.
M. Szpyt, psycholog szkolny.
77
Przedszkolaki w kwiaciarni
Praca z kwiatami jest satysfakcjonująca, ciekawa, różnorodna i daje wiele możliwości rozwoju oraz kontaktu z ludźmi. Aby uwrażliwić dzieci na ich piękno w jeden ze słonecznych, jesiennych dni wybraliśmy się do pobliskiej kwiaciarni gdzie pracuje mama naszej Hani.
Już przed wejściem mieliśmy możliwość podziwiania pięknych kompozycji kwiatowych.
W kwiaciarni zachwyciło nas całe mnóstwo kwiatów, zapachów, stroików. Pani Agnieszka wszystkie nam pokazywała, w ciekawy sposób o nich opowiadała, a na koniec obdarowała pięknymi goździkami. Serdecznie dziękujemy.
Przedszkolaki na warsztatach kulinarnych z Seniorkami
Bardzo ważna w naszej pracy jest współpraca ze środowiskiem lokalnym zwłaszcza Seniorkami z KGW w Weryni. Pamiętając o przypadającym w październiku ich Święcie nasze przedszkolaki śpieszyły z życzeniami. Pani przewodnicząca Maria Opalińska zaprosiła nas z tej okazji do weryńskiego Domu Kultury na zajęcia kulinarne - robienie proziaków. Panie Seniorki bardzo miło nas powitały i zaprosiły do pracy. Dzieci poznały sposób wykonania tych apetycznych placuszków. Podczas pieczenia pani Marysia z biblioteki czytała bajkę, śpiewaliśmy piosenki i nastąpiła degustacja. Proziaki bardzo nam smakowały.
Wszyscy złożyliśmy Paniom serdeczne życzenia. Paniom Seniorkom bardzo dziękujemy i jeszcze raz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności
9
Powiatowe biegi przełajowe szkół podstawowych
23 października 2024 r. odbyły się powiatowe biegi przełajowe szkół podstawowych. Zawody odbywały się na stadionie sportowym w Kolbuszowej.
Uczeń naszej szkoły Jan Sajdak startował w kategorii klas szóstych w biegu na 800m. Po zaciętej walce zajął drugie miejsce i awansował do zawodów rejonowych, które odbędą się w kwietniu 2025 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sławię Cię, Ziemio Ojczysta pieśnią i piosenką w Majdanie Królewskim
23 października 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim miał miejsce kolejny już Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno - Religijnej "Sławię Cię, Ziemio Ojczysta pieśnią i piosenką". Konkurs przyciąga utalentowanych, młodych artystów z całego województwa. Można się delektować pięknymi wykonaniami, ślicznymi aranżami muzycznymi, a przede wszystkim niezwykłymi interpretacjami utworów o charakterze patriotycznym i religijnym. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała Malwina Zielińska z klasy 3. Malwinka wykonała utwór Warto dla jednej miłości żyć. Komisja konkursowa postanowiła przyznać Malwince wyróżnienie. Konkurencja była spora, bo w kategorii wiekowej klas 3-5 było aż 15 wykonawców, którzy także bardzo się starali perfekcyjnie wykonać wybrany przez siebie utwór. Cieszymy się z sukcesu Malwinki i życzymy dalszych urzekających wykonań, które będą budziły pozytywne emocje.
Opiekun - Sylwia Opalińska - Starzec
Malwince i Pani Sylwii życzymy dalszych sukcesów!
Jan Sajdak nowym Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kolbuszowej
Wręczeniu podziękowań za pracę w Młodzieżowej Rady Gminy Kolbuszowa i wręczeniu nominacji na nową kadencję była poświęcona I sesja samorządu młodzieży z terenu Miasta i Gminy Kolbuszowa, która odbyła się w środę, 23 października.
Każda szkoła byłą reprezentowana przez wybranych przez siebie uczniów, którzy wchodzą w skład Młodzieżowej Rady w sposób proporcjonalny. Weryni przypada jeden mandat, który w latach 2022 – 2024 starannie wykonywał Arkadiusz Mazur. W nowej kadencji Szkołę Podstawową im. kpt Józefa Batorego w Weryni będzie reprezentował Jan Sajdak, uczeń klasy VI. Nominację odebrał z rąk zastępcy burmistrza MiG Kolbuszowa Krzysztofa Wójcickiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Fryca. Przewodniczącą w nowej kadencji została Izabela Łach z SP Widełka. Opiekunem uczniów jest Przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Miejskiej, Tomasz Chlebek.
Młodzieżowa Rada Miejska wspiera samorząd w realizacji zadań własnych, w tym przede wszystkim kierowanych do młodzieży, jak promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań i pasji, promowanie idei samorządności i wiedzy o samorządzie. Życzymy Jankowi owocnej pracy i godnego reprezentowania szkoły na forum gminy!
Europejski Dzień Seniora -Odwiedziny pani Weroniki w przedszkolu
W październiku Seniorzy obchodzą swoje święto. Z tej okazji przedszkolaki śpieszą z życzeniami dla zaprzyjaźnionych z nimi Seniorek. Jedną z nich jest pani Weronika. Całe swoje życie zawodowe pracowała z dziećmi w przedszkolu w Weryni pełniąc funkcję kierownika. Sentyment do dzieci pozostał u niej do dzisiaj i nadal odwiedza dzieci tym razem w oddziałach przedszkolnych w Szkole.
Tym razem odwiedziła nas z okazji swojego święta. Jak zwykle przygotowała ciekawe dawne zabawy i tańce gdzie główną rolę gra babcia. Dzieci bardzo dobrze się bawiły. Pani Weronice życzymy samych radosnych dni, a zwłaszcza dużo zdrowia.
6
Spotkanie z podróżnikiem
„Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj." (cyt.: Mark Twain)
W dniu 22.10.2024 r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły, wybrali się w podróż intelektualną do kraju Azji Południowej. Przewodnikiem był „Człowiek ciekawy świata” – czyli Pan Marek Podraza, który poprzez swoją barwną narrację, w niezwykle interesujący sposób opowiedział swojej publiczności o Malediwach, państwie wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim. Uczniowie mieli okazję usłyszeć bogaty opis słowny dotyczący mieszkańców i kultury kraju, a także jego środowisku przyrodniczym, zwierzętach i roślinności. Opowieść wzbogacona była licznymi fotografiami przedstawionymi w formie prezentacji multimedialnej. Podróżnik dzielił się z uczniami ciekawostkami na temat Malediwów, wspominał przygody i sytuacje, których sam doświadczył podczas wyprawy do tego państwa. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzieci angażowały się w nie poprzez rozwiązywanie quizów, za co otrzymały drobne nagrody. Celem tego wydarzenia było zainspirowanie uczniów do poznawania świata, zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i realizowania marzeń.
Także uczniowie klas 4-8 spotkali się z podróżnikiem - panem Markiem. Zaproszony gość z niezwykła pasją opowiedział zebranym dzieciom o swojej podróży do Tajlandii i Kambodży. Swoją opowieść zilustrował niezwykłymi zdjęciami, które wykonał podczas zwiedzania tych państw. Przedstawił bogactwo fauny i flory, zapoznał uczniów z zabytkami kultury tamtych regionów oraz w bardzo przystępny sposób opowiedział o życiu codziennymi tamtejszych ludzi. Spotkanie to miało na celu ubogacić wiedzę geograficzno – przyrodniczą oraz pokazać piękno naszej planety, a także zachęcić do poznawania otaczającego świata. Zaskakująca ilość pytań naszych uczniów skierowana do pana przyrodnika pod koniec spotkania, pozwoliła stwierdzić, że cele zostały osiągnięte.
9
Dzień Seniora
W dniu 20.10.24 r. z okazji Dnia Seniora w Wiejskim Domu Kultury odbył się występ uczniów kl. II-III wraz ze szkolnym chórem. Przedstawienie odbyło się we współpracy z Weryńskim Kołem Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką.
Dzieci w bardzo piękny sposób przedstawiły jesień życia człowieka. Głównym celem jaki przyświecał temu występowi było okazanie szacunku i miłości nie tylko babciom i dziadziom, ale wszystkim osobom starszym. Dzieci wywiązały się z tego zadania wzorowo. Należy także dodać, że szkolny chór pod okiem Sylwii Opalińskiej Starzec pięknym szlagierowym występem uświetnił ten wyjątkowy występ. Serdecznie dziękujemy również paniom Bożenie Janus oraz Monice Psota za przygotowanie przedstawienia.
36
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
Jedną z pierwszych inicjatyw nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie dyskoteki szkolnej dla klas IV – VIII. We wtorek, 15 października za zgodą dyrektora, Pana Grzegorza Starca, uczniowie wraz z opiekunami przystroili dolny korytarz w kolorowe balony, płyty i światła, żeby zorganizować muzyczne spotkanie.
Dyskoteka przyciągnęła kilkudziesięciu uczniów, którzy bawili się do muzyki serwowanej przez DJ-kę Oliwię z klasy ósmej oraz zabaw przygotowanych przez Przewodniczącą SU, Zuzannę Dypę oraz psychologa szkolnego. Zwycięzcy konkurencji otrzymali drobne upominki i słodycze. Uczniowie zaskoczyli znajomością kroków i licznym uczestniczeniem w zabawach takich jak chusteczka, pociąg czy kaczuszki.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Grzegorz Zywer, Sylwia Kosiorowska i Magdalena Szpyt. Mamy nadzieję, że dyskoteka była przyjemnym urozmaiceniem szkolnego życia! Do zobaczenia na kolejnej!
Światowy Dzień Warzyw i Owoców
Warzywa i owoce to nieodłączny element codziennej, zdrowej i zbilansowanej diety zarówno dzieci, jak i dorosłych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożycie co najmniej 5 porcji owoców i warzyw w ilości minimum 400 g dziennie na osobę.
Włączenie warzyw i owoców do codziennej diety może nieść za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim może to pomóc w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, przewlekłym i schorzeniom geriatrycznym.
Owoce i warzywa są bogatym źródłem m.in. błonnika pokarmowego, witamin, składników mineralnych, związków flawonoidowych, fitoestrogenów, pektyn, łatwo przyswajalnych cukrów i kwasów organicznych. Można je spożywać na surowo, gotowane, mrożone, a także w postaci przetworów.
Pierwsze uroczyste obchody Dnia Warzyw i Owoców miały swoje początki w Nowej Zelandii, gdzie 18 października 2013 roku miała miejsce niezwykła inicjatywa zorganizowana przez stowarzyszenie „5+ A Day”. To właśnie w tym kraju, otoczonym malowniczymi krajobrazami i bogatym w naturalne bogactwa, narodziła się idea promowania zdrowego stylu życia poprzez zwiększenie spożycia świeżych owoców i warzyw.
Do obchodów tego ważnego dla naszego zdrowia dnia włączyły się również dzieci przedszkolne i przyniosły ulubione okazy. Podczas głosowania wybrały warzywnego i owocowego lidera. Zwycięzcami zostały w przedszkolu OGÓREK i WINOGRONO. Uhonorowała je pani Beata Pajda, która uczy w naszej szkole przyrody i chemii. W ciekawy sposób przedstawiła prozdrowotne znaczenie ich spożywania w interesującej rozmowie. Dziękujemy pani Beacie za uatrakcyjnienie tego dnia.
W szkole dzieci i młodzież także obchodziły Dzień Warzyw i Owoców. Każde z nich przyniosło swoje ulubione warzywa i owoce i zaprezentowaliśmy je na apelu.
3
Szkoła Promująca Zdrowie
Definicja Szkoły Promującej Zdrowie
Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.
3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.
Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
szkoła jest
• środowiskiDefinicja Szkoły Promującej Zdrowie
Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.
Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie:
1. Edukacja zdrowotna jako nieodłączny element programu nauczania.2. Etos zdrowia w szkole – środowisko fizyczne i społeczne, atmosfera oraz polityka i organizacja, wspierające edukację zdrowotna i sprzyjające zdrowemu stylowi życia oraz dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej.
3. Współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.
Założenia Szkoły Promującej Zdrowie w Polsce:
szkoła jest
• środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.• elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
• miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Cele Szkoły Promującej Zdrowie:
szkoła ma
• zachęcać do zdrowego stylu życia oraz stwarzać uczniom i pracownikom realne i atrakcyjne możliwości dokonywania zdrowych wyborów,• umożliwić uczniom rozwój ich potencjału fizycznego, psychicznego i społecznego oraz wzmacniać ich poczucie własnej wartości,
• zapewnić sprzyjające zdrowiu środowisko fizyczne pracy i nauki,
• włączyć edukację zdrowotną uczniów do programu nauczania szkoły z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska fizycznego,
• włączyć do działań szkoły służbę zdrowia zwłaszcza do edukacji zdrowotnej oraz do pomocy uczniom we wchodzeniu w rolę aktywnego konsumenta opieki zdrowotnej. Szkoła Promująca Zdrowie jako organizacja
• Szkoła Promująca Zdrowie dąży do rozwoju całościowego, w którym uwzględnia rozwój osobowy i zawodowy pracowników oraz rozwój organizacji jako określonej całości.
jest miejscem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje, ale także żyje - nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć.
• elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują.
• miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie